Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Справу про збагачення Кулика не закрили і суд продовжив розгляд

Справу про збагачення Кулика не закрили і суд продовжив розгляд
112762 ПЕРЕГЛЯДІВ

Голосіївський суд Києва продовжив додавати і досліджувати докази у справі колишнього військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика. Нагадаємо, що його звинуватили у незаконному збагаченні.

Прокурор Андрій Касьян запропонував суду додати документи про придбання матір’ю дітей Кулика Іриною Німець майна у 2014-2015 роках. Це квартира за 2,7 млн грн і два автомобілі вартістю 1,2 млн грн і 459 тис. грн.

Долучалися документи щодо страхування. Ірина Німець вказувала, що одружена. Та офіційно вони ніколи не перебували в шлюбі. Пані Німець вказувала на те, що мешкає в квартирі по вулиці Жилянській, де проживав пан Кулик. Останній з цього приводу сказав, що насправді в той час він жив у Краматорську, за місцем служби у військовій прокуратурі сил АТО.

Зі слів прокурора, йому залишилось долучити 4-5 томів документів.

Адвокати Кулика заявили про неналежність доказів.Зокрема тому, що там йшлося про придбання тих об’єктів, про які не йдеться в обвинувальному акті. Захист вважає, що докази могли б розглянути за скороченому порядку, тому що справа не має перспективи. Йдеться про те, що в лютому 2019 Конституційний суд визнав статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення неконституційною. Після цього справи про незаконне збагачення почали закривати.

У попередніх засіданнях суд двічі відхиляв клопотання прокурора про закриття справи Кулика. Як вважає суд, прокурор звертався із підстав, з яких справу можна закрити тільки у підготовчому засіданні. Прокурор звертався на підставі п.4 ч.1 ст.284 КПК – набрав чинності закон, яким скасована кримінальна відповідальність за діяння. Але суд виносить рішення, що КПК не дає йому повноважень закривати справу на підставі цього пункту на стадії судового розгляду, а тільки на стадії підготовчого засідання. Судді говорили про колізію в законодавстві і радили прокурору змінити позицію. КПК дозволяє суду закрити справу під час судового розгляду, якщо прокурор відмовиться від обвинувачення. Але в Антикорупційній прокуратурі на таке не згодні. Після такої невдачі прокурор також просив суд повернутися до стадії підготовчого засідання, оскільки в грудні 2018 року у колегії була заміна одного з суддів, однак суд вирішив, що це неможливо.

Справа Кулика має бути передана до Вищого антикорупційного суду, який має почати роботу у вересні цього року. Тоді справа буде знову слухатися спочатку і, ймовірно, прокурори будуть звертатися про закриття її в підготовчому засіданні.

Після надходження справи проти Кулика до суду, у квітні 2017, генпрокурор Юрій Луценко перевів його на посаду заступника начальника Департаменту міжнародно-правового співробітництва ГПУ. 28 червня 2017 до Дня Конституції Кулик отримав від президента Петра Порошенка орден «За заслуги» третього ступеню за «значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм». У прокуратурі пояснили, що нагородили Кулика за його роль в конфіскації 1,5 млрд доларів злочинної організації Януковича.

19 липня 2019 Кулика призначили начальником четвертого відділу процесуального керівництва Другого управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими центрального апарату Державного бюро розслідувань.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення