Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Вкрадені в держави гідроелектростанції: Світлана Кузьмінська на лаві підсудних

Вкрадені в держави гідроелектростанції: Світлана Кузьмінська на лаві підсудних
113000 ПЕРЕГЛЯДІВ

Ми вже розповідали, що сумновідомий Дмитро Крючков разом зі Світланою Кузьмінською з дозволу людей екс-президента Петра Порошенка знищували державні обленерго, щоб потім на крадені з енергомережі гроші викупити обленерго за копійки. Не дивно, що за каденції Порошенка, незважаючи на акції протесту ошуканих робітників, які залишилися без заробітної плати, НАБУ і САП із серйозними пиками робили вигляд, що розшукують злочинців, а насправді відтягували негатив і заспокоювали громадськість. Так би і вкрали державні обленерго, але судилося по-іншому. Занепокоєні олігархи стали з різних боків блокувати мародерів, підкидаючи різноманітні проблеми корупційному тандему, тож врешті-решт Крючков перебіг до Німеччини, а Світлана Кузьмінська взяла на себе всю вину і відповідальність за кримінальний дует, сподіваючись, що сліпа, кривобока і охоча до хабарів Феміда не зможе замахнутися мечем і покарати злодюжку. Кримінальні справи сипалися як із відомого рогу, а деякі з них, звісно не НАБУшні, стали доходити до суду. Тож засудження і ув’язнення для Світлани Кузьмінської перестало бути далеким і примарним.

Тоді Світлана Кузьмінська вирішила негайно піти у депутати, для чого за недорого придбала прихильність відомої з давніх часів політичної партії. Але це не допомогло, бо всі відомі в Україні політичні партії так вже дістали людей, що навіть кіт Зеленського або його хом’ячок був би бажанішим народним обранцем, ніж відомий і заможний шахрай чи червоно-жовто-чорно-синій директор чи директорка. Тож Кузьмінська пролетіла повз Верховну раду, а громадськість з полегшенням змогла отримати нові подробиці пограбування черкаських підприємств.

Як вбачається з обвинувального акту, що знаходиться в Соснівському районному суді міста Черкаси, Світлана Кузьмінська отримала вказівку про продаж гідроелектростанцій, які належали «Черкасиобленерго», – Корсунь-Шевченківської та Стеблівської.

 Звісно гідроелектростанції шмат ласий, тож попередники-мародери із команди Порошенка чекали лише слушної години, аби продати за копійки державні ГЕСки потрібним людям. І такі люди знайшлися - компанія «Новосвіт» на чолі з Олександром Никиторовичем. Ціна угоди унікальна --  22 500 000 грн, на цю суму вказані ГЕС продають електроенергію протягом одного року. Тож спритники «відбили» свої інвестиції за один рік.

Звісно, що сума не менша, а скоріш значно більша за «офіційну», потрапила до кишень державних мародерів, а щось, відсотків 10% напевно, потрапило до вже відомої нам підписантки. Її роль у цій афері була головна, оскільки для відчуження державного майна потрібно дуже багато погоджень. Зокрема, з боку Фонду державного майна, акціонерів, тощо. Отримати таку згоду, продати без конкурсу та ще й потрібним людям, чесно, майже неможливо. Саме тому Кузьмінська продала не ГЕС, а окремі будівлі, які врешті-решт і складають майновий комплекс. Така гра слів, понять і назв дозволила Світлані Кузьмінській  розпродати по частинам ГЕС «в одні руки».

Звісно, що в це коло спритників треба записати і заступників та поплічників з обленерго, які допомагали «розчленяти» ГЕС, і покупців, які розуміли як і що купують та напевно з радістю збирали чемодани грошей, і арбітражного керуючого, який надав згоду на продаж, не побачивши в цьому нічого крамольного, і різноманітних прокурорів і поліцейських, які розуміли і бачили, що відбувається, але «давали фору» мародерам, щоб потім із собачим гавкотом кинутися наздоганяти спритників, коли все майно вже було переоформлене. До речі, по кримінальному провадженню «проходить» лише Кузьмінська, тож цапом, а радше цапинею-відбувайлом, була призначена саме Кузьмінська, якій байдуже скільки «навісити» на себе справ, бо за кожен злочин може бути призначене покарання не більше 12 років, а таких злочинів з кожним днем стає все більше.

Незабаром суд почнеться в Харкові, де Світлана Кузьмінська звинувачується у розкраданні майна і коштів Харківобленерго. Сподіваємося, що не за горами підозра від НАБУ, яке театрально покаже, що детективи звільнилися з-під ярма Порошенка з поплічниками, і тепер насправді чесно і сумлінно будуть розслідувати корупційні злочини. Смішно навіть таке писати, борці з ВІП-корупцією через три роки своєї діяльності позбавилися ярма корупційного співробітництва з мародерами і казнокрадами, які, до слова, і створили НАБУ і САП. До речі, місце і роль НАБУ і САП серед спритників, що розкрадали державне майно, ще мають бути встановлені і вивчені, але це зовсім інша історія.

Тож наше журналістське розслідування триває. Далі буде.

Теги: Світлана Кузьмінська, обленерго,Черкаси,Светлана Кузьминская,Черкасиобленерго

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення