Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Кіберполіція викрила молодика у криптуванні вірусів для викрадення логінів та паролів

Кіберполіція викрила молодика у криптуванні вірусів для викрадення логінів та паролів
28892 ПЕРЕГЛЯДІВ

23-річний чоловік отримував замовлення на криптування шкідливого програмного забезпечення. Після криптування вірус успішно «обходив» антивірусні програми на комп’ютерах користувачів. Наразі зловмиснику вже оголошено про підозру у збуті шкідливих програм.

Працівники Причорноморського управління кіберполіції спільно зі слідчими поліції Миколаївщини, за процесуального керівництва прокуратури Миколаївської області, встановили, що мешканець Миколаєва на різноманітних хакерських форумах пропонує послугу з криптування шкідливого програмного забезпечення. Для анонімізації своїх дій він використовував у якості розрахунку виключно електронні грошові системи, переважно російських платіжних систем.

Удосконалені ним віруси дозволяли здійснювати крадіжку логінів та паролів до різноманітних сервісів, а також отримувати віддалений доступ до уражених комп’ютерів.

Під час обшуку його помешкання поліцейські вилучили комп’ютер та мобільний телефон, з акаунтами у месенджерах, за допомогою яких він здійснював свою протиправну діяльність. Під час попереднього огляду вилученої техніки встановлено близько півсотні фактів збуту шкідливого програмного забезпечення.

Кримінальне провадження розпочато за ст.361-1 (Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут) КК України.

Зловмиснику повідомлено про підозру. Йому загрожує до двох років ув’язнення.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення