Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Основне порушення прав споживачів - великі рахунки за тепло

Основне порушення прав споживачів - великі рахунки за тепло
327475 ПЕРЕГЛЯДІВ

Одним з напрямків роботи Комітету з питань економічного розвитку, визначених у предметах відання, є захист прав споживачів. Комітет залучив колег, щоб проаналізувати положення Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг. Вони вияснили, що основою проблемою є величезні нарахування за тепло.

Про це повідомляє пресслужба Апарату Верховної Ради України.

В рамках контрольної функції щодо зазначеного питання за ініціативою заступника Голови Комітету Олексія Мовчана було проведено низку нарад, предметом обговорення яких було застосування положень Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженою наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2018 року №315, на яких було залучено спеціалістів Державної регуляторної служби України (ДРС) і науковців університетів до здійснення експертизи регуляторного акту, допомогли провести його якісний аналіз і визначити наступне.

У результаті проведеного аналізу державна регуляторна служба України визначила, що деякі положення Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг порушують права споживачів послуги з постачання теплової енергії. Основна проблема – величезні нарахування за тепло. Це і стало причиною для аналізу зазначеного регуляторного акту, до здійснення експертизи якого було залучено спеціалістів ДРС і науковців університетів, що допомогли здійснити якісний аналіз.

«Запроваджений Методикою механізм визначення та розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, зокрема, в частині розрахунку та застосуванні мінімальної частки, є необґрунтованим та нелогічним, а її норми передбачають неоднозначне трактування, чим порушено права споживачів послуги з постачання теплової енергії» — розповів заступника Голови Комітету Олексій Мовчан.

Він додав, що з боку регулятора відсутня фіксація фактичних наслідків впровадженого регулювання. Відповідно до вимог законодавства, від Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України до ДРС не надходили звіти про базове та повторне відстеження нормативного акту, що свідчить про порушення вимог Закону.

У Державній регуляторній службі повідомляють, що неузгодженість нормативно-правових актів, їхня непослідовність і суперечливість негативно впливає на ефективність підприємництва в Україні, Методика не надає прозорого механізму розрахунку мінімальної частки, донарахування теплової енергії необґрунтовані, а її положення потребують приведення у відповідність до Державних будівельних норм. Методикою встановлено, що опалення місць загального користування та допоміжних приміщень будівлі не передбачає наявності фактично встановлених у таких місцях опалювальних приладів, що не відповідає вимогам чинного законодавства тощо.

«Сподіваюсь, цього разу Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України врахує зауваження ДРС, науковців, експертів та узгодить положення Методики, які повинні бути прогнозованими на підставі науково обґрунтованих даних та забезпечувати справедливість їх розподілу та дотримання прав як для бізнесу, так i громадян», — резюмував Олексій Мовчан.

Нагадаємо, що раніше нардеп Максим Ткаченко зазначив — до кінця року очікується збільшення кількості місць проживання для ВПО у 2-3 рази.

Редактор: unt@ukr.net

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео