Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

У Луцьку відбувся українсько-польський форум

У Луцьку відбувся українсько-польський форум
56192 ПЕРЕГЛЯДІВ

Волинь стала платформою для діалогу між українською та польською стороною. Трапилося це під час тематичного форуму, що відбувся у Волинському краєзнавчому музеї 28 листопада 2018 року.

Розпочався захід вступним словом начальника управління культури, з питань релігій та національностей обласної державної адміністрації Ольги Чубари, котра передала вітання від очільника області Олександра Савченка і побажала всім учасникам конференції плідної подальшої роботи. По тому ж зачитала вітальну адресу Степана Кубіва – голови Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса.

– Робота Українсько-польського форуму «Волинська платформа діалогу» сприятиме обом країнам у пошуку виваженої спільної оцінки подій минулого та напрацюванні консолідованих підходів для співпраці у подальшому, – переконаний Степан Іванович. А відтак, в адресі наголошує, що чи не вперше за останні роки організатори заходу створили можливість для обговорення компромісу, а не майданчик для поглиблення конфронтації.

Віце-консул Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку Марек Запур, своєю чергою, подякував голові Волинського осередку «Меморіалу» імені Василя Стуса Олександру Жуку за ініціативу в проведенні форуму.

– Ми багато розмовляємо про польсько-український конфлікт з часу війни, але недостатньо уваги звертаємо на радянський і фашистський фактор у тім конфлікті, – зауважив Віце-консул. – Нині ж ми зустрічаємось у такий момент, коли Україна в черговий раз зазнає нападу з боку свого східного сусіда. Сьогодні вступає в дію воєнний стан. Мабуть, то хороший час, щоб відірватися трошки від наших сперечань та подивитися на польсько-українські відносини з перспективи майбутнього. У цей момент слід подумати, хто є справжнім ворогом, а хто є справжнім другом, наскільки Україна з Польщею – історично пов’язані. А наші суперечки та конфлікти – переносяться на долю наших народів.

Також марек Запур висловив сподівання, що нинішня зустріч у такому форматі не стане останньою і всі разом українці й поляки шукатимуть нових шляхів, аби віднайти платформу, необхідну для подальшого діалогу.

По завершенню офіційної частини учасники Форуму приступили до обговорення питань форуму, серед яких, зокрема, і роль сталінського та гітлерівського режимів у посиленні конфронтації між українським та польським населенням.

Теги: українсько-польський форум

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення