Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

«Дуже важливо, що керівництво Сумщини серйозно займається проблемами людей із інвалідністю»

«Дуже важливо, що керівництво Сумщини серйозно займається проблемами людей із інвалідністю»
224748 ПЕРЕГЛЯДІВ

На цьому наголосив Уповноважений Президента України з питань прав людей із інвалідністю Валерій СУШКЕВИЧ під час засідання «круглого столу» в облдержадміністрації за участю очільника Сумщини Миколи КЛОЧКА

Валерій Сушкевич говорив із представниками влади та громадськості про проблеми, що сьогодні мають люди з особливими потребами не лише на Сумщині, а й по всій Україні. Зокрема, про необхідність створення безбар’єрного доступу не лише до будівель органів влади, а й до інших приміщень – шкіл, магазинів, готелів тощо, про інформаційну доступність ЗМІ (наявність сурдоперекладачів на місцевих телеканалах), про забезпечення таких людей необхідними технічними і медичними засобами тощо.

«Я знаю не про всі ваші проблеми. І хочу сьогодні діалогу з вами, – говорив він людям із інвалідністю. – Ставте питання, що вас турбують, і я передам їх для подальшого розгляду і вирішення Кабінету Міністрів, народним депутатам, Президенту України».

За словами Миколи Клочка, на сьогодні в області проживає майже 61 тисяча осіб із інвалідністю, майже 3,8 тисячі – діти з інвалідністю. Обласна влада приділяє велику увагу цій категорії населення. З метою створення умов для реабілітації та інтеграції в суспільство осіб з інвалідністю на Сумщині діє Обласна комплексна програма соціального захисту населення на 2017-2021 роки, реалізується Обласний план заходів щодо забезпечення безбар’єрного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житла, соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури на 2016-2020 роки. Крім того, при облдержадміністрації діє координаційна рада, учасники якої збираються для вирішення проблем осіб із особливими потребами.

«Люди із інвалідністю отримують медичну допомогу, послуги із оздоровлення та реабілітації. У цілому по області на отримання пільгових медикаментів профінансовано понад 48 мільйонів  гривень, – повідомив голова облдержадміністрації. – Займаємося ми і працевлаштуванням людей цієї категорії. За сприяння Служби зайнятості протягом року працевлаштовано 355 осіб. В області на приміських та міських автобусних маршрутах загального користування 169 транспортних засобів, що пристосовані для перевезення осіб з інвалідністю. Це, звісно, недостатньо, але ми працюємо над цим питанням. У містах Конотоп, Суми та Шостка діє спеціалізована служба таксі для обслуговування осіб з інвалідністю».

Очільник області закликав усіх учасників цього засідання до конструктивної роботи, продуктивної дискусії, спрямованої на пошук реальних шляхів вирішення існуючих проблем людей з особливими потребами.

Редактор: [email protected]

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео