Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Судитимуть «голову виборчої комісії лнр» та її «заступницю», які причетні до організації незаконних вересневих «виборів»

Судитимуть «голову виборчої комісії лнр» та її «заступницю», які причетні до організації незаконних вересневих «виборів»
202313 ПЕРЕГЛЯДІВ

Прокурори Луганської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальні акти стосовно «голови виборчої комісії лнр» та її «заступниці».

Їм інкриміновано зайняття посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території та в участь в організації та проведенні незаконних виборів (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Розслідуванням встановлено, що в січні 2023 року було утворено так звану «виборчу комісію», яка діяла на тимчасово окупованій території Луганщини.

У подальшому, «голова лнр» видав «указ» «Про призначення членів виборчої комісії лнр першого складу».

Двоє мешканок Луганська добровільно обійняли керівні посади в незаконному органі влади. Одна ‒ стала «головою виборчої комісії лнр», інша ‒ її «заступницею».

Очільниця комісії здійснювала керівництво її роботою, головувала на засіданнях, підписувала рішення, протоколи, договори та інші документи, надавала доручення «заступнику», «секретарю» та «членам комісії».

«Заступниця» здійснювала організаційні заходи для підготовки та проведення «виборів» під назвою «єдиний день голосування».

Крім того, провели навчальний семінар для представників регіональних відділень політичних партій з питань фінансування виборчої кампанії та адміністративної відповідальності за порушення «законодавства», та підсумкове засідання «комісії», де були затверджені результати незаконних виборів.

Незаконні «вибори депутатів народної ради та депутатів представницьких органів муніципальних утворень лнр першого скликання» проходили на початку вересня 2023 року.

Зазначимо, що раніше обвинувачені вже брали участь у діяльності «центральної виборчої комісії» під час так званого «референдуму» у вересні 2022 року.

Вони переховуються на території псевдореспубліки та оголошені у розшук.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Пресслужба Луганської обласної прокуратури

Редактор: unt@ukr.net

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео