Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Генпрокурор про боротьбу з корупцією: щодня правоохоронці викривають в середньому 44 таких злочини (ІНФОГРАФІКА)

Генпрокурор про боротьбу з корупцією: щодня правоохоронці викривають в середньому 44 таких злочини (ІНФОГРАФІКА)
167647 ПЕРЕГЛЯДІВ

   9 грудня у Міжнародний день боротьби з корупцією Ірина Венедіктова повідомила про результати такої боротьби за 8 місяців її перебування на посаді Генерального прокурора.

   «У сучасному світі корупція – це не одна людина, яка несе гроші з точки А в точку Б. Корупція – це поняття, яке досить складно пояснити кількома словами і дати чітке недвозначне лексичне значення. Не всі розуміють, що боротися з хабарництвом та розкраданням, як дрібним, так і масштабним, дуже важко: і ми вдосконалюємося, але і злочинці часто далеко не простаки. Неможливо розслідувати провадження і після цього передати його до суду, якщо не дотримані всі найдрібніші вимоги закону», - зауважила Генеральний прокурор.

   Ірина Венедіктова зазначила, що щодня правоохоронці викривають в середньому 44 корупційних правопорушення. У період з березня по жовтень 2020 року система органів правопорядку викрила 7748 таких злочинів. На 50% зросла кількість осіб, яким повідомлено про підозру в корупції. З березня по листопад - 2374 підозрюваних, тоді як у минулому році було всього 1606.

▪️Майже на 40% збільшилася кількість скерованих до суду кримінальних проваджень з обвинувальними актами – 1764 проти 1291 за аналогічний період минулого року.

▪️Також на понад 10% збільшилася кількість осіб, яких притягнуто до кримінальної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень – 2937 осіб. Зокрема, 923 працівники правоохоронних органів та 165 депутатів усіх рівнів.

▪️У такій боротьбі починати потрібно із самоочищення. За останніх 8 місяців до кримінальної відповідальності притягнуто 21 прокурора, більшість із них якраз за вчинення кримінальних корупційних правопорушень.

▪️ За цей період засуджено за корупцію – 408 осіб. Цей результат збільшився тільки на 10%, необхідно системно працювати, зокрема над законодавством, щоб судовий розгляд не затягувався.

▪️У понад 8 разів збільшилась сума встановлених збитків державі – майже 278 млн грн, тоді як торік лише 34 млн грн, та на 40% – сума відшкодованих.

▪️У 17 разів зросла сума пред’явлених позовів з метою забезпечення відшкодування збитків – з 14 млн грн до майже 237 млн грн та на 90% – арештованого майна, що складає майже 63 млн грн.

   «Не буду приховувати, що представникам всієї антикорупційної інфраструктури хотілося б похвалитися великою кількістю захоплених обладунків, але ми йдемо до цієї мети. Хочу подякувати перш за все тим, хто не в великих кабінетах ставить свої підписи на важливих документах, а наш локомотивний склад - і прокурорів усіх рівнів включаючи, звичайно ж, моїх колег із САП, і детективів НАБУ, і співробітників Національної поліції, офіцерів СБУ, слідчих ДБР, наших податківців», - зазначила Ірина Венедіктова.

ГРАФІКА:

ДЖЕРЕЛО

Теги: Генеральний прокурор,ОГП,Міжнародний день боротьби з корупцією,Ірина Венедіктова, корупція,протидія корупції

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео