Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Громадські організації звинуватили у підкупі виборців на користь Петра Порошенка

Громадські організації звинуватили у підкупі виборців на користь Петра Порошенка
196235 ПЕРЕГЛЯДІВ

Скандальна ситуація, пов’язана з передвиборчим процесом склалася навколо кампанії Петра Порошенка. Громадські організації, які мають зв'язок з оточенням діючого Президента України, запідозрили у підкупі виборців.

У січні 2019 року мало місце проведення ряду соціологічних опитувань, у процесі яких соцпрацівники провели збір персональних даних виборців.  Пізніше з’явилась інформація, що отримані дані були використані у процесі передвиборчої кампанії чинного Президента. Як стало відомо, цією діяльністю займалась новостворена організація «Інститут розвитку і сприяння демократії». Спеціалісти громадської організації мотивували свої дії необхідністю проведення соцопитувань та отримання достовірних даних. При цьому інструкція заповнення формулярів, які пропонували респондентам, передбачала внесення даних громадян – симпатиків Петра Порошенка. Результатом таких досліджень повинна була стати мотиваційна сітка. Фактично вона являє собою піраміду агітаторів, які завдяки фінансовій мотивації голосують за обраного кандидата і займаються залученням інших громадян.

Технології мотиваційної сітки і підкупу виборців з її допомогою вже близько чотирьох років. У 2015 році, як повідомляють деякі джерела, її використовував у виборчому процесі Сергій Березенко, який має зв’язки з чинним Президентом. Як повідомляють, такі технології працюють у всіх центральних та регіональних штабах кандидата.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення