Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Мінімальне податкове зобов’язання: важлива інформація для фізичних осіб – власників земельних паїв

Мінімальне податкове зобов’язання: важлива інформація для фізичних осіб – власників земельних паїв
324517 ПЕРЕГЛЯДІВ

Починаючи з 2023 року фізичні особи, які мають у власності або в оренді земельні ділянки, які розташовані за межами населених пунктів та віднесені до сільськогосподарських угідь, мають сплачувати мінімальне податкове зобов’язання за попередній звітний рік, скорочено - МПЗ.

Розмір МПЗ становить 4 відсотка від нормативної грошової оцінки землі та зменшується на суму сплачених податків, пов’язаних із такою земельною ділянкою, зокрема на суму земельного податку, а також податку з доходів, отриманих від продажу власновирощеної сільгосппродукції. 

У середньому по Черкаській області сума МПЗ на 1 гектар ріллі становить 1345 гривень на рік.

Якщо земля здається Вами в оренду чи емфітевзис на підставі зареєстрованого в Реєстрі речових прав договору оренди, то МПЗ самостійно розраховує і сплачує орендар.

Якщо ж оренда офіційно не оформлена або Ви одноосібно вирощуєте сільгосппродукцію, то Вам буде надіслано податкове повідомлення – рішення із детальним розрахунком суми МПЗ та реквізитами для сплати.

Сплатити нараховану суму МПЗ необхідно протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення.

У разі незгоди із розрахунком суми МПЗ у відповідному податковому повідомленні-рішенні Вам необхідно протягом 30 днів з дня отримання звернутися до податкової інспекції за місцем обліку для проведення звірки. 

За результатами звірки зобов’язання з МПЗ можуть бути залишені без змін, частково перераховані або взагалі скасовані.

Зауважимо, що мінімальне податкове зобов’язання з фізичних осіб сплачується у вигляді податку на доходи фізичних осіб, який розподіляється між бюджетами всіх рівнів та є бюджетоформуючим як для територіальних громад, так і для обласного і  державного бюджету. 

Маєте питання? Звертайтесь до нас за телефонами (0472) 33-91-17, (0472) 35-02-62, (063) 606-78-62 – адміністрування фізичних осіб.

Редактор: unt@ukr.net

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео