Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

2 млн грн штрафних санкцій стягнуто з неплатників аліментів Полтавщини

2 млн грн штрафних санкцій стягнуто з неплатників аліментів Полтавщини
253060 ПЕРЕГЛЯДІВ

Завдяки новаціям другого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває на користь маленьких полтавців  перераховано 2 млн грн шляхом стягнення штрафних санкцій. Про це повідомив очільник юстиції Полтавщини Олег Тимченко.

Відповідно до законодавства, якщо заборгованість зі сплати аліментів перевищує один рік, на суму боргу нараховуватиметься пеня у 20%. Якщо заборгованість перевищить 2 роки – переплата сягне 30%. А тим, хто не платить 3 роки й більше, доведеться заплатити додаткові 50% від суми боргу.

 Державними виконавцями винесено понад 2 тисячі постанов про накладення штрафу у розмірі 20, 30 та 50% на суму боргу в  залежності від терміну заборгованості. Та стягнуто 2 млн грн штрафних санкцій.

«Ці 2 млн грн спрямовані безпосередньо дітям і є своєрідною компенсацією за несвоєчасне отримання ними коштів», - зауважив Олег Тимченко.

Варто зауважити, що строк обчислення заборгованості зі сплати аліментів для накладення штрафів рахується з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання. Працівники органів державної виконавчої служби та приватні виконавці вносять до Постанови про накладення штрафу інформацію про розмір заборгованості, яка утворилася з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, та суму штрафу. Такий документ  надсилається боржнику та тому з батьків, хто проживає з дитиною, наступного робочого дня після його винесення. Штрафи стягуються виконавцем з боржника після погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі та інших витрат виконавчого провадження, і перераховуватимуться стягувачу.

Загалом з початку року державним виконавцям Полтавщини стягнуто понад 156 млн грн боргів зі сплати аліментів.

 

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення