Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Свіжі політрейтинги Дніпра

Свіжі політрейтинги Дніпра
17287 ПЕРЕГЛЯДІВ

Всі знають, що є брехня, велика брехня і є статистика. В умовах передвиборних кампаній місце дико брехливої статистики займає соціологія. Деякі заробітчани, що називають себе соціологами, беруть замовлення та роблять начебто дослідження громадської думки. Тобто заміряють рейтинг партій і політиків. А потім з помпою через пресконференції презентують свої цифри громадськості.

Однак, диявол криється в деталях. А головна деталь соцдосліджень – це анонімність замовника. Тільки замовник має всю інформацію, а що надати для ЗМІ визначає тільки замовник. На цьому етапі й виникають найгрубіші маніпуляції з оприлюдненими рейтингами.

Ось свіжий приклад. Якийсь Центр громадського розвитку «Інтер-акція», про який професійні політаналітики і не чули, проводить пресконференцію в дуже недешевому ІА «Інтерфакс-Україна» та розповідають на всю Україну про свіженькі політичні рейтинги по Дніпру. І відразу ця інформація дублюється по ЗМІ, яким міський бюджет Дніпра оплатив певні суми «за інформування».

Але ж які маніпулятивні заголовки ми бачимо! «Другий тур на мерських виборах у Дніпрі за участю Філатова і Краснова неминучий, - соціологи». І тут вже споживач інформації потрапляє в капкан замовника соцдосліджень, якому важливо нав'язати ще до офіційного висунення кандидатів в мери, що реальних претендентів усього два. І обидва прізвища в заголовку.

Хто був замовником для цього центру «Інтер-акція» — Філатов або Краснов — не так вже й важливо. Головне, що замовний матеріал вже робить свою справу. І не всякий читач дійде до того місця, де соціологи розписують рейтинги інших кандидатів. А там є на що звернути увагу. Наприклад, Олександр Вілкул йде 3-им з рейтингом 10,2%, а четверту позицію відразу за ним займає Сергій Риженко з рейтингом 10,1%.

При цьому слід зазначити, що на відміну від перших трьох кандидатів Риженко офіційно ще не висловлювався про своє бажання балотуватися в мери. І його бордами ще не завішане місто Дніпро, як це вже зробили і Філатов, і Краснов, і Вілкул. До того ж у Сергія Риженка найнижчий антирейтинг з усіх потенційних кандидатів.

А це зайвий раз доводить, що чинний мер Дніпра, як і депутат міськради Краснов, дуже бояться кандидата, який може виграти вибори. Тому і роблять замовну соціологію через столичних «соціологів», які відверто маніпулюють громадською думкою.

Теги: політичні рейтинги,місцеві вибори, Дніпро,Борис Філатов,Загід Краснов,Олександр Вілкул

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео