Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

11 унікальних роботів з Дніпра, яких створили школярі

11 унікальних роботів з Дніпра, яких створили школярі
161977 ПЕРЕГЛЯДІВ

Нещодавно завершився фінальний етап змагань Noosphere Engineering Race. На теренах України це було перше змагання з робототехніки. Його створили на базі американських змагань VEX для дітей віком від 7 до 16 років. Організатори навіть не думали, що на їхні змагання подадуть заявки аж 400 учасників. Відбір пройшли лише 100. А у фіналі залишилось 11.

“Денис Яворський (13 років), Анастасія Комарь (13 років), Кирило Благодаров (12 років) виграли 3000 $, 2000 $ і 1000 $ відповідно. Один з переможців, 12-річний Кирило Благодаров розповів, що свій виграш 1000 $ планує витратити на подальше навчання робототехніці”. Розповідають організатори конкурсу.

На першому відбірковому етапі діти вирішували ребуси. Таким чинов організатори змогли обрати 100 найвинахідливіших учасників. Вони мали створити віртуальних роботів з трьома задачами у спеціальному симуляторі. Одне із завдань для роботів було рухатись по певній траєкторії та малювати сніжинку. Перемагає той, хто завершив швидше.

У фінали лишилося 11 учнів різного віку. Їм у подарунок віддали конструктор VEX IQ, який і став фінальним випробуванням. Діти мали створити реального робота із певним переліком програм. Наприклад, складати кубики, строїти башти. Проте використання інших інструментів дітям заборонялось. Тож вони працювали у рівних умовах.

Учасники вразили суддів своєю винахідливістю та вмінням створювати креативні речі. За прогнозами експертів: “До 2022 року фабрики і заводи встановлять близько 2 мільйонів автоматизованих юнітів і роботизоване обладнання. Про бум дитячої робототехніки ЗМІ заговорили ще на початку 2000-х. Noosphere бачить свою мету в тому, щоб українські школярі не тільки приєдналися до світових тенденцій, а й очолили турнірні таблиці всіх існуючих міжнародних чемпіонатів з робототехніки”.
Тож бажаємо нашим винахідникам найвищих звершень.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео