Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Париж, Lui Vuitton, найкраща виставка 2021 року. Саме так проведе наступні пів року картина з Дніпра

Париж, Lui Vuitton, найкраща виставка 2021 року. Саме так проведе наступні пів року картина з Дніпра
87609 ПЕРЕГЛЯДІВ

“Портрет Маргарити Морозової” візьме участь у виставці-реконструкції. Вже дуже довгий час його зберігають в Дніпровській галереї, а тепер він буде показувати себе на виставці, яку організував Фонд Луї Віттон.

Морозови були однією із самих відомих та багатих родин в Російській імперії. Вони тримали власну фабрику текстилю. Також приділяли увагу художньому мистецтву та підтримували талановитих митців. Їхнє ім’я було одним з перших протягом XIX - початку ХХ століть.

Історія цієї картини не менш захоплива, ніж її героїні. У 1917 році всі речі Морозових розвезли по різних музеях та галереях. Частина з них потрапила до Ермітажу, Третьяковської галереї та Музею образотворчих мистецтв ім. А. С. Пушкіна.

Проте у 20-х роках відбувалось багато реорганізацій музеїв. Таким чином до Дніпра потрапила й картина Валентини Сєрової «Портрет Маргарити Кирилівни Морозової». Третьяковська галерея подарувала його Дніпру у 1928 році.

Що ж стосується історії написання, то ця картина є третім варіантом зображення, проте також незавершеним. За замислом, як вказано у спогадах: ”Замислювалося, що героїня повинна була бути зображена в русі: ніби її хода летить, а по плечах розлітається перекинута шаль”.

Та навіть попри незавершеність, ця картина лишається пречудовим витвором мистецтва та місцем зберігання пам’яті. Сєрова була найкращою портретисткою свого часу, тож навіть у незавершеному варіанті картина повністю передає характер своєї героїні. В листопаді 1911 році Валентина померла, через слабке здоров’я, проте творчість її й зараз вражає людей.

А з 28 лютого по 25 липня її картина вражатиме соєю красою мешканців та туристів Парижу. А Фонд Луї Віттон буде особисто відповідати за збереження полотна протягом всієї виставки.
Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео