• Про нас
  • Контакти
  • Увійти/Зареєструватись
  • Укр
    • Укр
    • Рус
    • En

Unt

ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО УНТ
UNT NEWS AGENCY

  • ГОЛОВНА
  • УКРАЇНА
  • РЕГІОНИ
  • СВІТ
  • ВІЙНА
  • ПОЛІТИКА
  • КОРУПЦІЯ
  • КРИМІНАЛ
  • СУСПІЛЬСТВО
  • АНАЛІТИКА
  • ПРОЕКТИ
  1. Головна
  2. Новини
  3. Держава
  4. Уряд
  5. Більше 70% українців проживає в децентралізованій країні. Що заважає решті?
Більше 70% українців проживає в децентралізованій країні. Що заважає решті?
  • УКРАЇНА ІНФОРМ
  • 27 листопада 2019, 02:00
  • 174671

ВІДКРИТИ ПЕРЕЛІК САЙТІВ ЯКІ ОПУБЛІКУВАЛИ ДАНИЙ МАТЕРІАЛ:

УНТ - Інформаційне Агентство Головне в Україні
УКРАЇНА ІНФОРМ Інформаційне Агентство
Dnipro Inform
Національний комітет по боротьбі з корупцією
Всеукраїнська профспілка юристів
ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОФСПІЛКА ЖУРНАЛІСТІВ
Одеса Інформ Новини України Новости Украины
Тернопіль Інформ Новини України Новости Украины
Запоріжжя Інформ Новини України Новости Украины
Рівне Інформ Новини України Новости Украины
Черкаси Інформ Новини України Новости Украины
Львів Інформ Новини України Новости Украины
Житомир Інформ Новини України Новости Украины
Волинь Інформ Новини України Новости Украины
Полтава Інформ Новини України Новости Украины
Чернігів Інформ Новини України Новости Украины
Херсон Інформ Новини України Новости Украины
Миколаїв Інформ Новини України Новости Украины
Харків Інформ Новини України Новости Украины
PROVEO STAR - ПРОВЕОСТАР — рідке мінеральне добриво для листового живлення рослин
Репродуктивна медицина Київ - НАТІВІТА
Головний портал про відпочинок у Києві
СТУДЕНТИ УКРАЇНИ ВНЗ РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ ВИЩІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ АБІТУРІЄНТИ СТУДЕНТ ВИКЛАДАЧІ СТУДЕНТ УКРАЇНИ
agroindustry.info
medicine-ukraine.info
СТУДЕНТ ІНФОРМ ВНЗ ВИЩІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ АБІТУРІЄНТИ СТУДЕНТ ФОРУМИ ВИКЛАДАЧІ ФОРУМ ДЛЯ СТУДЕНТІВ
Новини України. Новини Києва. Новини України та світу. Новини Дніпра. Інформаційне агентство. Останні новини. Верховна рада. Кабінет Міністрів. Презид
ukraine-people.com
Донецьк Інформ Новини України Новости Украины

Більше 70% українців проживає в децентралізованій країні. Що заважає решті?

Реформа децентралізації  тримається на трьох китах - повноваження, ресурси і відповідальність. Та якщо повноваження і ресурси віддали в громади, то відповідальність - не встановили. Про це та інші недоліки реформи, що триває,  говорили під час ефіру програми «Лінія захисту» на телеканалі D1.

Важливий факт: не всі громади захотіли йти на об’єднання. Тому, на думку провідного експерта з питань децентралізації Анатолія Ткачука, добровільний етап реформи по суті закінчився, бо всі, хто хотів об’єднатися, вже зробили це. Далі потрібно прийняти рішення про завершення реформи і це рішення є достатньо простим. Передусім, ухвалити Закон про затвердження адміністративно-територіального устрою по кожній області. Оскільки стараннями голів Асоціації міст та інших структур наразі державного нагляду за актами органів місцевого самоврядування чи їх бездіяльність у певних випадках досі немає. Тобто відсутній той самий третій «кит».

«Закон дуже простий – затвердити адміністративно-територіальний устрій, наприклад, Дніпропетровської області у складі: район такий-то, громади такі-то, карта, де перелік населених пунктів і їхні межі, - каже Ткачук. - Після цього призначаються вибори і вже у 2020 році вони проходять згідно з новою територіальною основою.  Де всі громади є у статусі об’єднаних, де райони не такі дрібні, як сьогодні, а великі - і таким чином, ми розподіляємо повноваження між громадами, районами та областями. І завершуємо реформу. Бо дуже погано, що у нас є частина ієрархічної не децентралізованої України. Це призводить до того, що асиметрія розвитку між новою децентралізованою Україною і старою ієрархічною зростає».

Ця різниця, за словами експерта, дуже небезпечна для згуртованості держави, нації і для того, аби люди не відчували себе обділеними на тих територіях, де з якихось причин не пішли на об’єднання, де немає ресурсів і де потрібно їхати в район і домовлятися про ручний розподіл.

Під час дискусії з’ясувалося, що відсутність закону -  не єдина прогалина. Адже ті, хто вже отримав більше ресурсів на міста, не можуть спланувати свої бюджети та витрати іноді навіть на наступний рік. Бо міста та ОТГ не знають, якими податками і в якому розмірі вони зможуть розпоряджатися протягом, наприклад, 5 років. Тоді як у Польщі був затверджений перспективний план діяльності. Втім в Україні такого немає.  Причина – постійні зміни податкових надходжень і непрогнозовані законодавчі новотворення. Так, голова Томаківської ОТГ Іван Калашник каже, що стратегію розвитку вони створили, проте дотримуватися її не можуть.

«Практичного плану неможливо створити, тому що кожен рік змінюються правила гри. Було 5% акцизного збору від заправленого літру, стало 13,75% від ввезеного на територію України. Коли Томаківська сільська рада була сама без об’єднання, у нас було 3 мільйони цього податку, а зараз ми об’єднані, у нас його 2,5 мільйони. Ми створили стратегію, проте не можемо її дотримуватися, бо кожен рік змінюються і надходження, і правила. Зараз ми не знаємо, що буде із земельною реформою, тому що місцевість сільська, а якщо розпочнуть продавати земельні ділянки, паї, незрозуміло, що буде з доходом від ПДФО, який сплачується за оренду власникам паїв», - зауважив Калашник.

Автор: УКРАЇНА ІНФОРМ

Важливе

    • 27.08.2025

    Бездіяльність Гостомельської військової адміністрації: журналісти звернулися до Президента і КОВА

    • Російське вторгнення в Україну
    • 31.10.2024

    Як правильно охолодити і подати шампанське для вашої вечірки?

    • Російське вторгнення в Україну
    • 28.07.2024

    Судитимуть чотирьох ворожих пропагандистів з Луганщини

    • Російське вторгнення в Україну
    • 28.05.2024

    Повідомлено про підозру псевдозаступнику окупаційної адміністрації Світлодарська

    • Російське вторгнення в Україну
    • 27.05.2024

    Олександр Приймак! Його партнер Володимир Носов має бізнес в Криму і співпрацюють з компаніями Жеваго, Міттала та Круця

Мої відео
Рекомендовані
${ video.source.title }

Відео відсутнє