Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

ЗНО-2020: у масках та з дотриманням дистанції

ЗНО-2020: у масках та з дотриманням дистанції
118791 ПЕРЕГЛЯДІВ

Зміни в освітньому процесі, спричинені карантином, не обійшли й ЗНО. У 2020 році воно пройде з дотриманням соціального дистанціювання та з використанням засобів індивідуального захисту. Таку інформацію оприлюднила пресслужба Міністерства освіти і науки.

За правилами, під час складання ЗНО в аудиторії має перебувати максимум 15 учасників та 2 інструктори. Обов’язковою є дистанція 1,5 метри між учасниками в аудиторії. До того ж, соціальне дистанціювання також буде забезпечене і біля входу в приміщення, у якому проходитиме тестування, щоб уникнути скупчення людей.

Усі учасники ЗНО та інструктори будуть забезпечені засобами індивідуального захисту та антисептиками. Приміщення будуть провітрювати та дезінфікувати.

Як зазначив заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний, в умовах епідемії проведення ЗНО є набагато безпечнішим, ніж вступні іспити в університетах. Учасники складають ЗНО зазвичай за місцем проживання, а для складання вступних іспитів більшості вступників та їхнім батькам доведеться по кілька разів їздити в інші міста, що в рази збільшить кількість переміщень по країні. Водночас вступні іспити зазвичай збирають набагато більшу кількість людей в аудиторіях, ніж під час ЗНО.

Щодо дати проведення ЗНО, вона залежатиме від завершення карантину. Якщо він завершиться до початку червня, основна сесія тестування пройде між 25 червня та 17 липня. Якщо карантин триватиме до початку серпня, ЗНО відбудеться з 17 серпня до 4 вересня. Вступна кампанія в українських університетах також відповідно зміниться.

«Без змін залишаться кількість тестів та їхній зміст, — повідомляють у міністерстві освіти. — Кожен учасник може скласти максимум 4 тести, а кількість завдань у них, які ґрунтуються на матеріалі, що вивчається у квітні-травні 11 класу, мізерно мала. Таке завдання може бути лише одне на весь тест, тому передруковувати тираж тестових зошитів через таку малу кількість завдань недоцільно. Модель ранжування результатів тестування знижує вплив зовнішніх факторів і УЦОЯО зможе статистично згладити певні прогалини у підготовці учасників через карантин».

Редактор: [email protected]

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео