Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

В Україні збільшаться штрафи для пішоходів-порушників

В Україні збільшаться штрафи для пішоходів-порушників
203746 ПЕРЕГЛЯДІВ

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт «Про внесення змін до статті 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності пішоходів за порушення правил дорожнього руху» (№ 2697). За таке рішення проголосували 277 народних депутатів.

Пропозиція суттєво підвищити розмір штрафів для пішоходів-порушників правил дорожнього руху до Верховної Ради надійшла від Міністерства внутрішніх справ, адже у 2019 році на дорогах України зареєстровано понад 8,5 тисяч дорожньо-транспортних пригод за участі пішоходів. За даними Національної поліції України, з вини пішоходів сталося 936 ДТП, у яких були травмовані та загиблі. Загалом у 2019 році внаслідок ДТП загинули понад 1260 пішоходів.

Тож, «за непокору пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху» штраф має бути не 51 гривню, а 255. За ці ж самі дії, але вчинені ще й у стані алкогольного сп`яніння, пропонується штрафувати на суму 510 гривень, а не 136, як це існує зараз. У разі, якщо пішоходи спричинили створення аварійної обстановки, їм загрожує до 680 гривень штрафу, тоді як зараз за це необхідно платити 170 гривень.

Крім того, внесеними змінами пропонується зобов`язати пішоходів користуватися у темний час доби чи в умовах недостатньої видимості спеціальними жилетами, стрічками із світлоповертальними елементами або носити одяг, який має світлоповертальні елементи.

Редактор: [email protected]

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео