Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Що варто знати знати перед купівлею квартири в новобудові?

Що варто знати знати перед купівлею квартири в новобудові?
16624 ПЕРЕГЛЯДІВ

"Квартира в новобудові-запорука надійності", - саме так думає більшість молодих пар, які підшуковують житло.
Про те як не натрапити на шахраїв та вчасно оцінити усі ризики читайте в консультації відділу розгляду скарг у сфері державної реєстрації ЦМУ МЮ м. Київ.

В Україні більшість людей все частіше стали обирати для себе новобудови.
Адже під час купівлі новобудови, існують деякі переваги, такі як:
- оформлення покупця, як першого власника квартири;
- можливість перепланування квартири;
- значно нижча ціна, адже об’єкт знаходиться ще в стадії будівництва.

Проте крім вищенаведених переваг, існує багато ризиків, які необхідно враховувати під час складання та підписання документів для купівлі новобудови.

Тому, перш ніж підписувати будь-які документи, покупець повинен ретельно все перевірити, адже зазвичай всі запропоновані покупцю документи не передбачають реальної відповідальності забудовника і відповідно всі ризики несе покупець.

Щоб не потрапити до рук шахраїв потрібно перевірити декілька основних критеріїв.

По-перше: репутація забудовника.
Репутація забудовника може бути перевірена наступними способами:
попередні проекти, наявність житлових будинків, уже зданих в експлуатацію (офіційні джерела). Відомості про стаж роботи фірми на ринку нерухомості, фізичну та юридичну адресу, контактні телефони, нові та реалізовані проекти можна дізнатися на офіційному сайті БК;
інформація, чи виступав забудовник фігурантом судових справ (реєстр судових рішень);
відгуки в мережі Інтернеті.

Інформація про забудовника повинна бути загальнодоступною та змістовною, адже відкритість – основна ознака надійності.

Важливо звернути увагу на дозвільну документацію, адже для кожного об’єкту будівництва повинна бути наявна оформлена та погоджена документація, а саме:
дозвільна документація щодо будівництва об’єкта (декларація про початок будівництва);
документи на земельну ділянку, де ведеться будівництво;
установчі документи компанії, з якою пропонується підписати договір та документи на особу, яка буде його підписувати зі сторони забудовника;
безпосередньо зразок договору для ознайомлення перед підписанням (дозволяє проконсультуватися з юристом щодо його умов).

Якщо відсутні хоча б один із зазначених документів, варто відмовитись від купівлі такого об’єкту, оскільки ризик є занадто високим.

НЕ менш важливими є істотні умови договору, адже угода про купівлю квартири в новобудові може складатися із декількох договорів, але незалежно від їх кількості мають бути передбачені наступні моменти, що є важливими для покупця:
- строк закінчення будівельних робіт та введення в експлуатацію, що має бути прогартований відповідальністю за його порушення зі сторони забудовника;
- закріплення за покупцем квартири з відповідними параметрами;
- можливість повернення коштів у короткі строки у разі невиконання забудовником його обов’язків або відмови покупця від квартири (на практиці цей строк дуже великий і дає можливість забудовнику користуватися чужими коштами).

Статтею 4 Закону України «Про інвестиційну діяльність» передбачено, що інвестування та фінансування будівництва об'єктів житлового будівництва з використанням недержавних коштів, залучених від фізичних та юридичних осіб, у тому числі в управління, може здійснюватися виключно через:
фонди фінансування будівництва
фонди операцій з нерухомістю
інститути спільного інвестування
а також шляхом емісії цільових облігацій підприємств, виконання зобов'язань за якими здійснюється шляхом передачі об'єкта (частини об'єкта) житлового будівництва.

Перелічені способи інвестування є законними, але, на жаль, мають деякі ризики. Зазвичай фонди фінансування будівництва не гарантують раціонального використання коштів і добросовісного виконання забудовником узятих зобов’язань.

Крім зазначених законних способів інвестування, існують інші «схеми», наприклад, укладення попереднього договору купівлі-продажу.
Укладення таких угод є дуже ризикованим, і можливим тільки при повній довірі до забудовника виходячи з наступного:
- вартири з параметрами, передбаченими в договорі, може просто не виявитись у зданому в експлуатацію будинку;
- забудовник або посередник згодом може передумати підписувати основний договір і юридичного механізму примусити його виконати обіцянку не існує. Крім того, як правило є «розмитою» дата або подія підписання основного договору;
- на одну квартиру може бути підписано декілька попередніх договорів – у такому разі покупцеві не допоможе навіть нотаріальне завірення договору.

Отже, важливим є з’ясування схеми інвестування і наявність або відсутність відповідних юридичних ризиків, пов’язаних із нею.

В будь-якому разі приймаючи рішення купити нерухомість варто прагматично підходити до з’ясування всіх обставин і не звертати уваги на обіцянки забудовника, низькі ціни чи красиво оформлений сайт вподобаного Вами будинку.

Важливими є лише ретельно проаналізовані документи і інформація, в чому може допомогти супровід кваліфікованого юриста.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео