Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Невже в нас залишиться зайвий запас пшениці. Чому скоротили обсяг імпорту?

Невже в нас залишиться зайвий запас пшениці. Чому скоротили обсяг імпорту?
159530 ПЕРЕГЛЯДІВ

Нещодавно українські аграрії повідомили про завершення осінніх польових робіт. Останнє зерно зібране та готове до переробки та продажу. А отже настав час знаходити ринок збуту зерна. Вони повідомили, що «За оперативними даними областей, станом на 14 грудня зібрано 83,8 млн тонн основних сільськогосподарських культур з площі 24,1 млн га. Зокрема, зернових та зернобобових культур намолочено 65,4 млн тонн з площі 15,3 млн га».

Тож сама себе Україна зможе забезпечити власним продуктом. Проте в нас виникла нова проблема. Наші покупці продукту зменшили обсяг закупівель. Він вже впав на 12% у порівнянні із минулорічним. А що ж буде відбуватись надалі, і куди нам подіти різницю?

Як кажуть аналітика найбільшого скорочення обсягу видали Індонезія (-84%), Пакистан (-27%) і Філіппіни (-98%). Згідно звіту українських науковців є декілька вагомих причин, через які ми маємо такі показники:

швидкий приріст цін, який відбувся в жовтні, це і вдарило по необхідності закупівлі;
наші фермери чекали, поки ціни виростуть ще більше і не вели активного продажу. Тож тепер змушені будуть знижувати ціни на свій продукт для реалізації;
але найвагоміша причина — конкурентоспроможність нашої пшениці на ринку збуту. Наразі найбільший обсяг продажу у Франції та Росії. Остання з яких претендує цього року на місце монополіста.

Рекордний темп росту експорту пшениці з Росії поставив питання про введення мита на експорт, аби не віддати увесь ринок в одні руки. Проте поки це лише думки, а от куди українські фермери подінуть такий великий запас зерна, поки що невідомо. Але в будь-якому разі, вихід завжди знайдеться, і, можливо, ми знайдемо новий ринок збуту. І реалізуємо усе з більшою вигодою, аніж могли очікувати.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео