Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Збільшення мінімальної зарплати в Україні

Збільшення мінімальної зарплати в Україні
173750 ПЕРЕГЛЯДІВ

Нещодавно влада відкладала закон про збільшення мінімальної заробітної плати. Це було викликано тим, що через її різкий ріст могла статись інфляція. А це стало б вагомою причиною для ще стрімкішого падіння економіки та економічної кризи. Тож по при всі перерахунки, законопроєкт відклали.

Та сьогодні він набув чинності. Відтепер з 1 січня 2021 року збільшився не лише прожитковий мінімум, а й мінімальна заробітна плата. Все це викладено в Законі "Про державний бюджет України" на 2021 рік. Цей мінімум збільшили на 1000 грн. Тож тепер він складатиме не 5000, а 6000 гривень на місяць.

Вона буде триматись на такому рівні до 1 грудня 2021 року. А в грудні її планують підняти ще на 500 гривень. Проте, чи набуде чинності цей законопроєкт, поки що невідомо. Це залежатиме від ситуації, в якій опиниться Україна на кінець року.

Тож вже в грудні мінімальна оплата праці складатиме 6,5 тисяч гривень. І в це вже увійде видаток на оплату праці працівників бюджетної сфери.

Також наразі йдуть розмови про те, яку пенсію хочуть отримувати наші громадяни. Наразі голосуванням виявлено, що пенсіонери хочуть, аби її підвищили в 3,3 рази. Тобто, щоб в сумі вона складала 11359 гривень на місяць.

Наразі мінімальна пенсія в Україні складає 2 тисячі гривень, що ж стосується максимальної, то вона набагато більша і дорівнює 70 тисячам. Але в Раді наразі це питання ще не розглядали. Тож його введуть в плані законопроєкту на наступних засіданнях.

А поки що всіх вітають з Новим роком та підвищенням мінімальної заробітної плати. Сподіваємось, що тепер прожитковий мінімум в країні підвищиться та життя населення піде в його звичайному річищі.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео