Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Комплексне ЗНО з мови та літератури необхідно залишити!

Комплексне ЗНО з мови та літератури необхідно залишити!
67298 ПЕРЕГЛЯДІВ

У зв'язку із прийняттям нового закону про функціонування мови на теренах України чиновники хочуть також змінити й порядок проведення ЗНО. Є пропозиція, згідно з якою з тесту потрібно прибрати всі питання з літератури. Проте Тарас Кремінь категорично проти цієї заяви. Він заявляє, що в нас немає жодної необхідності у проведенні реформ процедури ЗНО.

Звісно, сучасне тестування повинно відповідати сучасній шкільній програмі, проте Тарас Кремінь зауважує: “Допоки не буде об’єктивного та аргументованого погляду на вимоги до шкільних мовних компетенцій, адаптованих до сучасних стандартів, комплексне ЗНО з української мови та літератури повинно бути обов’язковим. Погодьтеся: без вивчення української літератури неможливо опанувати мову”.

Після зустрічі з керівником УЦОЯО, вони таки змогли обговорити та прийти до певної згоди з ним. Тож поки література залишатиметься у складі тесту. Як повідомляє український омбудсман: “Це не підхід у часи реформ. Натомість виникають питання і щодо якості цих тестів, нарікань до яких вистачало завжди. Поруч із тим, якщо ми маємо екзаменування з державної мови, розроблене Національною комісією зі стандартів державної мови відповідно до рекомендацій Ради Європи з мовної освіти (CEFR), – виникає питання: коли ж наше ЗНО буде адаптоване до сучасних вимог сучасної шкільної освіти”.

Так, для тих, хто складатиме українську мову не після школи, а для вступу на службу, така постанова буде прийнятною. Адже тест будуть проходити юристи, держслужбовці та інші люди, які не мають жодного контакту зі школою. Тож в такому разі їм таки не варто ставити єдині рамки, що читати й коли. Адже це справа смаку. Проте випускники шкіл повинні повністю продемонструвати весь комплекс знань, які вони отримали за 11 років навчання.

А ми нагадуємо, що вже через 2 дні набере чинності мовний закон, за яким усі повинні будуть вести обслуговування українською мовою.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео