Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

5 принципів валютних інтервенцій у 2021 році

5 принципів валютних інтервенцій у 2021 році
91288 ПЕРЕГЛЯДІВ

Попередня Стратегія валютних інтервенції мала строк дії 2016-2020 роки. Тож із настанням 2021 року виникла необхідність оновлення цього документу. Він побудований на основі попередньої стратегії, зокрема, в ньому був збережений принцип відповідності режимам показників валютного ринку інфляційного таргетування та плаваючого курсоутворення. Мета валютних інтервенцій Національного банку є вплив на курс національної валюти щодо іноземних валют та на загальний попит і пропозицію грошей. Саме тому Нацбанк вніс певні корективи в минулу стратегію.

В оновленій Стратегії Національний банк зберіг та розширив три основних завдання зі здійснення інтервенцій. По-перше, вони намагатимуться згладжувати надмірні коливання для уникнення їх негативного впливу на цінову, фінансову стабільність та на стійкість економічного зростання. По-друге, вони продовжать накопичувати міжнародні резерви та підтримуватимуть їх на достатньому рівні. По-третє, підтримуватимуть трансмісію облікової ставки у випадку, коли її дієвість є недостатньою

В новій Стратегії Національний банк також розширив принципи валютних інтервенцій. Серед них – відповідність режимам інфляційного таргетування та плаваючого курсоутворення, мінімальна достатність використання валютних інтервенцій, конструктивна невизначеність тактики їх проведення та рівні умови участі суб’єктів ринку.
Оновлення Стратегії валютних інтервенцій допоможе Нацбанку в першу чергу зробити свої рішення системними. Аби це в подальшому не викликало питань з боку населення. Ринок в разі наявності точних завдань буде залишатись стабільним та розвиватиметься згідно з планом. Нацбанк не змінював повністю всі принципи та завдання, які мала попередня стратегія. Він розширив їх та оновив у відповідності до сучасної ситуації.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео