Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Депозити в банках, як обманюють українців: хто у змові зі злочинцями і як себе захистити?

Депозити в банках, як обманюють українців: хто у змові зі злочинцями і як себе захистити?
59735 ПЕРЕГЛЯДІВ

Останнім часом в Україні все частішими стають приклади шахрайства. Якщо раніше гроші могли зникнути лише з картки, то тепер вони почали зникати й з депозитів. Коли гроші знімали з карток клієнтів без підтвердження, то зазвичай це завершувалось коментарем про те, що не можна розповсюджувати інформацію про особисті дані. Проте наразі ситуація стала набагато складнішою та серйознішою.

Тепер прийшовши в банк, аби отримати власні кошти, які ти поклав на депозитний рахунок, ти можеш отримати відповідь про те, що за тебе хтось давно вже зняв ці гроші, й наразі їх у банку немає. Найгірше в цій ситуації те, що це трапляється не з маленькими банками, а з найкращими закладами країни. Що стало причиною та як із цим розібратись, ніхто наразі не знає.

Така історія сталась і з Людмилою Хряніною. В жінки вкрали кошти одразу з двох депозитних рахунків. Сума всього пограбування склала 1,3 мільйона гривень. Проте поліція нічого зробити не може. Як розповідає сама жінка, вона протягом довгого часу працювала в іншій країні. Проте у 2019 році їй зробили важку операцію, після якої знадобились кошти на додаткові витрати. Повернувшись додому, у 2020 році жінка пішла до банку й одразу ж попросила видати їй гроші, які вона поклала на депозит. В банку їй сказали, що гроші вже видані за особистою довіреністю.

Сказати, що це був шок, це нічого не сказати. Адже вона вперше в житті бачила ім’я того чоловіка, який наразі розпоряджався її грошима. Жінка сказала, що жодної домовленості вона не писала. Людмила хотіла, аби їй повернули її кошти. Проте в банку з нею ніхто не став навіть розмовляти. Тож нічого не залишалося, як піти до поліції. Там, склавши заяву, жінка побачила, що вона така вже далеко не перша. Адвокат постраждалої намагався з’ясувати, чому справи не розкриті. Але замість відповіді на свої питання, він не отримує відповідей на жодні.

Мало того, що він не може ніяк добитись, аби справу відкрили не як “шахрайство”, а як “шахрайство в особливо великих розмірах”. Так йому ще й “відправляють” листи так, щоб вони не доходили. Так, гроші за довіреністю можна видавати, проте лише якщо вони мають підтвердження на це. Але цієї довіреності взагалі не існує, адже в цей час жінка була за кордоном. Скоріше за все каже адвокат, там працює злочинне угруповання. Тож як отримати правду та відшкодування, поки ніхто не знає.


Редактор: [email protected]

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео