Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Екологи повідомляють: карта забруднення зони ЧАЕС сильно змінилась!

Екологи повідомляють: карта забруднення зони ЧАЕС сильно змінилась!
84721 ПЕРЕГЛЯДІВ

Сьогодні Валентин Щербина розповів про нинішню екологічну ситуацію в країні. За його словами екологи вже починають хапатись за голову. Пожежі, які трапились на Україні у 2020 році спричинили дуже багато серйозних проблем. Ліси, які оточували зону зараження, й так не можуть впоратись із тим, що мають робити. Протягом довгого часу вони всмоктували в себе радіацію. Тепер вони не можуть самостійно функціонувати. Так ще й пожежі погіршують ситуацію: “Кожна нова пожежа формує нову карту забруднення, оскільки підняті у повітря радіонукліди розсіюються там, де раніше було відносно безпечно, де можна було здійснювати якусь господарську діяльність, можна було проводити туристичні маршрути – все це змінилося, і змінилося дуже серйозно. І буде змінюватися надалі, доти, доки не буде знайдено серйозне державне рішення, і не буде прийнято стратегічне бачення щодо майбутнього зони відчуження”.

Пожежі сильно нашкодили не лише атмосфері, а й всьому, за словами віцепрезидента Професійної асоціації екологів України “У результаті пожежі радіонукліди можуть потрапити не тільки до повітря, а й до лісової підстилки, ґрунт, до водних об'єктів. І вони вже потрапили у 2020 році, включилися в геохімічний цикл і мігрують, здійснюючи вторинне радіоактивне забруднення. І карти, які були, наприклад туристичні маршрути в зоні відчуження, застаріли”.

Протягом 1993-2020 року наша природа намагалась самостійно протистояти всім наслідкам тієї події. Проте навіть ті місця, які раніше були безпечними для господарства, сьогодні є непридатними для життя. Тож якщо держава не вигадає щось для покращення ситуації, то вже зовсім скоро радіація почне розповсюджуватись через повітря та землю.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео