Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Які закони будуть відігравати ключову позицію під час запуску ринку землі в Україні?

Які закони будуть відігравати ключову позицію під час запуску ринку землі в Україні?
72356 ПЕРЕГЛЯДІВ

Сьогодні Роман Лещенко розповів, чого не вистачає Україні для того, щоб відкрити ринок землі. За його словами, нам не вистачає ще як мінімум 4 законів та одного законопроєкту, які мають посприяти початку функціонування ринку землі.

Дійсно, влада обіцяла, що з 1 липня в нашій країни почне функціонувати ринок землі. Вже було проведено оцінку якості та вартості земельних наділів. Влада вже приблизно розуміє, де й скільки тепер коштуватиме земля на території нашої держави. Проте для того, щоб ця справа зрушила з мертвої точки, владі необхідно як мінімум встигнути прийняти 4 закони, скласти та затвердити майже 40 нормативно-правових актів.

Якщо влада встигатиме ухвалювати по дві постанови на тиждень, то буде ймовірність того, що ми все ж таки встигнемо вчасно запустити ринок землі. Ключовим законопроєктом Роман Лещенко назвав №2194. Він має вдосконалити систему управління та регуляції у сфері земельних відносин. З його допомогою можна буде досягнути вірного та єдиного функціонування земельної конституції для земельних громад.

Другим, проте не менш важливим є законопроєкт № 2195. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони», № 3205-2 «Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві» та № 3012-2 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)».

До них є ще певна кількість актів. Тож тепер всі чекають, коли Верховна Рада України розгляне всі ці законопроєкти та винесе своє остаточне рішення.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео