Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

День рідної мови: як і коли започаткували це свято?

День рідної мови: як і коли започаткували це свято?
2544 ПЕРЕГЛЯДІВ


Мова завжди була однією із найважливіших складових розвитку нації. Поки живе мова, поки існує й народ. Про це казали видатні діячі культури. Коли вмирає мова, тоді вмирає й нація. Вона береже наш культурний спадок. Вона є тим, що допомагає нам розуміти один одного. Тож в усьому світі люди цінують та бережуть цей скарб.

Насправді в цього свята не така вже й давня історія. Відзначають його із 2000 року, проте започаткували у 1999 році. Офіційною датою вважається 21 лютого. Першими, хто заговорив про необхідність започаткування цього дня, були члени Генеральної асамблеї ЮНЕСКО. В першу чергу метою цього свята було сприяння розвитку мовної культури та багатомовності. Дату обрали не випадково. 21 лютого 1952 року сталась жахлива подія. В цей день у Бангладеші розстріляли студентів, які вийшли на мирну демонстрацію на захист рідної мови.

В ЮНЕСКО переконані, що така ініціатива сприятиме підтримці розвитку мов. Зараз у світі існує 6000 мов, якими розмовляють носії. Проте більшості з них загрожує знищення через те, що вони вже майже зникають з повсякденного життя. Але як же нам зберегти культуру, якщо ми не можемо зберегти власну мову?

Для того, щоб нашу мову не просто пам'ятали, а й активно використовували, кожного року в День мови в Україні влаштовують для дітей різні конкурси та вистави, проводять зустрічі з письменниками. Також відбуваються фестиваль та конкурси для найталановитіших дітей. Крім дня мови, в Україні також існує день української писемності. Його святкують 9 листопада. Цей день також є днем пам'яті Нестора Літописця.

Наша мова є однією із найдавніших на континенті. Це зумовлює її насиченість різними діалектами. На відміну від інших слов'янських мов, ми маємо цілих 7 відмінків. Тож українська мова — не просто одна з найдавніших, вона ще й одна із наймилозвучніших мов світу.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео