Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

В Україні вирішили запровадити електронні трудові книжки!

В Україні вирішили запровадити електронні трудові книжки!
10267 ПЕРЕГЛЯДІВ

Ще на початку березня Президент України офіційно затвердив перехід на систему електронних трудових книжок. Тепер все залежить лише від того, на скільки швидко спеціальні служби зможуть зацифрувати всі необхідні записи. Переважна частина записів, які велися після 2004 року вже є в базі. Тож як тепер буде відбуватись фіксація робочого стажу українців?

По-перше, не варто лякатися, запевняють органи влади. Перехід буде не різким. Його планують проводити протягом 5 років. Весь цей час функціонуватимуть одразу й той, й той вид трудових книжок. Контролем вашого робочого стажу так і буде займатись Пенсійний фонд. Саме в ньому зберігатиметься уся необхідна інформація про те, як відбувається накопичення вашого досвіду. Але тепер на сайті також з’явиться ще й електронна картка, в якій зазначатиметься, все, що ви робили, починаючи з 2004 року.

Переводом цієї інформації можуть займатись, як особисто люди, так і їхні роботодавці. Це необхідно буде затверджувати вже безпосередньо на місці. Якщо ви все ж таки вирішили зробити це самостійно, то вам необхідно буде лише завантажити на електронний портал послуг Пенсійного фонду всі необхідні копії документів. Проте зауважте, що всі копії мають бути кольоровими, інакше програма не зможе розпізнати всю необхідну їй інформацію. Також не забудьте, що обов’язковою буде й хронологічна точність фото. Формат, який ви можете використовувати – jpg або .pdf. Якщо ви вирішите зробити це самостійно, то вам обов’язково потрібно буде мати електронний підпис або печатку. Якщо за вас це робитиме роботодавець, то вам варто буде надати йому персональний дозвіл на це.

Якщо хтось з українців переймається через те, що оригінал його трудової книжки залишиться у роботодавця, то в законі чітко прописано що роботодавець зобов’язаний буде вам її повернути одразу після внесення даних. Тим більш, окрім електронних книжок, також будуть заповнювати ще й паперові. А пенсія надаватиметься на основі даних про ваш стаж роботи, який зазначено в реєстрі. Якщо ви вирішите звільнитись, або вас буде звільнено, то роботодавець повинен буде вам надати копію наказу про звільнення та провести розрахунок. Також не зміниться і система, яка стосується відкладення виходу на пенсію робітників. Тож для українців не зміниться майже нічого вагомого, що стосується оформлення цього документу.

Але чому держава все ж таки вирішила перейти на систему електронних трудових книжок? У владі переконані, що така система матиме цілий ряд переваг. Адже в першу чергу звичайні книжки – це папір, який постійно необхідно купляти та виготовляти. Тож для роботодавців така система значно скоротить розміри витрат на ведення цього документу. А для населення вона також стане вагомим плюсом, адже не буде необхідності постійно шукати, куди ти подів цю маленьку книжечку. А тим паче більше ніхто не перейматиметься через те, що забруднив її, чи втратив.

За підрахунками аналітиків, такий перехід повинен заощадити приблизно 500 мільйонів гривень на рік. Також роботодавцям буде набагато легше обирати собі кваліфікованого спеціаліста, який проходив необхідну підготовку. Багато хто переймається та постійно запитує, чи немає ризику при такому переході? Але Ольга Піщулина запевнила, що перейматись причин немає. Звісно щось нове завжди нас лякає, проте в нас давно вже не видають паперові паспорти. І від цього користування ними стало не лише набагато легшим, а й оперативнішим. А про банківські картки варто згадувати? Ну коли ми останній раз просили роздрукувати наші платіжки?

Тож перейматись взагалі немає через що. А закон набере чинності 10 червня, рівно через 3 місяці після того, як його підписав Володимир Зеленський.


Редактор: [email protected]

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео