Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Коли призначається державна допомога неповнолітнім дітям?

Коли  призначається державна допомога неповнолітнім дітям?
300975 ПЕРЕГЛЯДІВ

Якщо батьки ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання (перебування) їх невідоме, держава дбає про своїх маленьких громадян шляхом призначення тимчасової державної допомоги - Тарас Грень, начальник Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів)
Тимчасова державна допомога призначається у разі, коли:
відомості про одного з батьків (платника аліментів), які внесено до Єдиного реєстру боржників у зв’язку з несплатою ним аліментів;
стосовно одного з батьків здійснюється кримінальне провадження або він перебуває на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, якого визнано в установленому порядку недієздатним, а також перебуває на строковій військовій службі;
місце проживання(перебування) одного з батьків не встановлено.
При цьому слід зазначити, що така допомога призначається дитині віком до 18 років.
Для призначення тимчасової допомоги один з батьків, який утримує дитину (одержувач), звертається до органу соцзахисту за своїм місцем проживання (перебування).
Які документи потрібно подати до органу соціального захисту населення:
заяву за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
копію свідоцтва про народження дитини;
декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї).
Додатково подаються, в залежності від обставин:
рішення суду (виконавчий лист) про стягнення з одного з батьків аліментів на дитину;
довідка державної виконавчої служби, що підтверджує факт несплати аліментів одним з батьків протягом шести місяців, що передують місяцю звернення;
довідка відповідної установи про перебування одного з батьків під арештом, слідством, на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, визнання його в установленому порядку недієздатним, а також перебування на строковій військовій службі;
повідомлення органу внутрішніх справ про те, що місце проживання (перебування) одного з батьків дитини не встановлено.
Розмір тимчасової допомоги розраховується як різниця між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців.
На даний моменті і до кінця червня 2021 року прожитковий мінімум для дітей віком до 6️ років становить 1921 грн., а для дітей віком від 6️ до 1️8️ років - 2395 грн.
Звертаємо увагу, що, починаючи з липня 2021 року, прожитковий мінімум для дітей віком до 6️ років буде становити 2013 грн., а для дітей віком від 6️ до 1️8️ років - 2510 грн.

Редактор: [email protected]

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео