Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Голова Верховної Ради: Сили оборони мають отримати все необіхдне для боротьби з рф

Голова Верховної Ради: Сили оборони мають отримати все необіхдне для боротьби з рф
415810 ПЕРЕГЛЯДІВ

Як висловився Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук на Саміті спікерів парламентів країн «Вишеградської групи» + Україна, Сили оборони мають отримати всі необхідні засоби для відсічі ворогу та перемоги у боротьбі з російською агресією.

Про це повідомляє пресслужба Апарату Верховної Ради України.

Спочатку Спікер Парламенту України подякував чеським колегам — Голові Сенату Мілошу Вистрчілу та Голові Палати депутатів Маркеті Пекаровій Адамовій — за запрошення приїхати до Праги та взяти участь у цьому Саміті.

Він також висловив вдячність колегам за виступи та думки щодо російської агресії проти України, що триває вже довгих десять років й останні два роки перебуває у найгарячішій фазі великої конвенціональної війни, якої Європа не бачила із часів Другої світової.

«Важливо було почути, що ваші країни, як і раніше, солідарні з Україною та підтримуватимуть нас усіма доступними засобами. Це позиція справжніх партнерів, справжніх сусідів, справжніх друзів», — сказав Руслан Стефанчук та додав, що нині важливо розуміти, в якій стадії війни перебуваємо та яка об’єктивна ситуація на полі бою.

За його словами, російська федерація демонструє готовність до тривалої війни на виснаження, досі має значні ресурси, вміло використовує втому від війни та не забуває про інструмент ядерного шантажу.

Зокрема, з жовтня 2023 року російські загарбники проводять наступальну операцію вздовж всієї лінії фронту: «Вони не мають стратегічного успіху, але продовжують шукати слабкі місця в обороні України. Наша мета — виснажити сили противника й завдати йому максимальних втрат».

Крім того, Спікер Парламенту зауважив, що нещодавно російська армія зрештою змогла створити умови для виходу Сил оборони України з Авдіївки на Сході країни: «У штурм на авдіївському напрямку йшли понад 15 формувань противника. Українські війська завдали ворогу величезних втрат і знищили значний резерв російської армії».

Як розповів колегам Руслан Стефанчук, українським військовим довелося відійти з Авдіївки, що здебільшого пов’язано із суттєвим дефіцитом боєприпасів.

«Це реалії сьогодення. Брак боєприпасів та озброєнь відчуваються по всій лінії фронту та зумовлюють характер дій наших оборонців. Ворог застосовує артилерії у шість разів більше, ніж українські сили», — сказав Голова Верховної Ради України.

Він додав, що вся зброя та боєприпаси, які виробляє росія, негайно постачаються на поле бою. Ба більше, росія отримала приблизно мільйон артилерійських снарядів із Північної Кореї та безпілотники з Ірану.

«Нам треба зберігати єдність і зміцнювати проукраїнську коаліцію у світі. Сили оборони мають отримати всі необхідні засоби для відсічі ворогу та перемоги у боротьбі з російською агресією», — сказав Руслан Стефанчук.

Насамкінець Спікер Парламенту України наголосив на важливості забезпечення надійного тилу. «Країни, парламенти яких ви представляєте, є частиною тилу цієї війни — війни демократії з тоталітаризмом. Саме через ваші країни Україна має фізичний зв'язок із рештою світу. Надійність цих кордонів та стабільність цих «артерій життя» мають безпосередній зв’язок із здатністю України стримувати армію ворога», — сказав він, звернувшись до присутніх парламентаріїв зробити все можливе, «щоби ці артерії й далі діяли, а тил залишався надійним». 

  • Нагадаємо, що раніше народний депутат, заступник Голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко заявив, що російська федерація розуміє тільки силу, а отже, парламент ухвалив документ, у якому закликає світ консолідувався у військовій підтримці Україні.

Редактор: unt@ukr.net

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео