Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Соціологи запропонували прогноз на дострокові парламентські вибори

Соціологи запропонували прогноз на дострокові парламентські вибори
140534 ПЕРЕГЛЯДІВ

Політична сила «Слуга народу» стабільно лідирує в Україні за симпатіями потенційних виборців. Соціологічні опитування, проведені серед дорослих громадян різних соціальних і вікових груп та опрацьовані групою «Рейтинг», були офіційно оприлюднені 12 червня.

Протягом 6 – 9 червня соціологічна група проводила опитування громадян на предмет їхніх політичних симпатій на прийдешніх дострокових парламентських виборах. Обробивши і підрахувавши отримані у результаті опитувань дані, соціологи повідомили орієнтовні висновки. Якби вибори відбулися сьогодні, беззаперечним лідером стала би пропрезидентська партія «Слуга народу». Серед українців, які планують прийти на вибори і визначилися зі своїми симпатіями, 47,5% віддадуть свій голос саме цій політсилі. На другому місці, за цим рейтингом, так само, як і раніше, перебуває «Опозиційна платформа – За життя». За них готові віддати голос 10,4% виборців. Третє місце імовірно посяде «Європейська солідарність» (7,9%). До першої п’ятірки, що має всі шанси перетнути прохідний бар’єр, входять «Батьківщина» і новостворений Святославом Вакарчуком «Голос». Ці партії відповідно можуть отримати 7,5 та 6,6 відсотки.

Найбільш наближені до лідерів, згідно рейтингу, «Сила і честь», «Радикальна партія», «Громадянська позиція». Решта політичних сил, що претендують на перемогу у дострокових виборах, мають небагато шансів перетнути двовідсотковий бар’єр.  

Один з пунктів опитування – за яку партію віддали би свої голоси респонденти, якби їхній фаворит вибув би з передвиборчої гонитви. За цим критерієм також перемагає «Слуга народу» - він додає до загального рейтингу цієї сили ще понад 10% голосів.

Згідно зі звітом групи «Рейтинг», похибка у результатах може скласти не більше 2,2%. Вибірка респондентів склала 2000 осіб старше 18 років.

Теги: вибори, парламент, Верховна Рада, соціологи, опитування, рейтинг

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення