Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Вибори і розгін протестувальників у Білорусі

Вибори і розгін протестувальників у Білорусі
30237 ПЕРЕГЛЯДІВ

Жорсткий розгін протестувальників та заяви про можливі масові фальсифікації виборів у Білорусі ставлять у складну ситуацію Україну - їй треба і засудити порушення прав людини, і зберегти стосунки з Мінськом.

Як розповіли ВВС News Україна політичні експерти, які знаються на білоруській політиці, Володимир Зеленський та дипломати опинилася у своєрідній розтяжці між правами людини та інтересами Києва.

Офіційний Мінськ заявив, що Олександр Лукашенко на президентських виборах набрав понад 80%.

Хоча опозиція наводить дані протоколів з багатьох дільниць, які свідчать, що опозиціонерка Світлана Тихановська набирала у кілька разів більше голосів за чинного президента.

Через побоювання щодо фальсифікацій десятки чи навіть сотні тисяч людей вийшли на протести по всій Білорусі, а правоохоронці ці мітинги жорстко розігнали. Там практично вимкнули інтернет та частково зупинили громадський транспорт.

Наразі відомо про понад три тисячі затриманих під час протестів першого дня.

Олександра Лукашенка вже привітали з перемогою лідери Китаю та Росії.

Представники ЄС різко засуджують дії білоруської влади, а Володимир Зеленський зробив заяву, в якій закликав припинити насильство і захистити право на свободу.

Відкрито він не засудив дії Мінська, але і не визнав перемогу Олександра Лукашенка.

Теги: Інформаційне агентство, новини України, новини України і світу,Олександр Лукашенко, Володимир Зеленський
Автор: News Ukraine

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео