Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Кто хоче бути міліціонером: в Україні збираються скасувати «прокуратуру»

Кто хоче бути міліціонером: в Україні збираються скасувати «прокуратуру»
132584 ПЕРЕГЛЯДІВ

Стан правоохоронних органів у суспільстві – дуже суперечлива категорія. Одні експерти вважають, що нашу систему треба реформувати і докорінно змінювати у сфері слідства і судочинства, інші хочуть залишити все як є

Стан правоохоронних органів у суспільстві – дуже суперечлива категорія. Одні експерти вважають, що нашу систему треба реформувати і докорінно змінювати у сфері слідства і судочинства, інші хочуть залишити все як є. Чи є тут золота середина – давайте розберемося.
Буквально сьогодні віце-спікер Оксана Сироїд заявила, що зміни в Конституції треба вносити в першу чергу в сфері судочинства. Вона запропонувала дуже неочікувану ідею: скасувати Основним законом такий орган, як прокуратуру.
Дане питання висвітлюється у розрізі децентралізації влади. Оксана вважає, що такий орган вже сам себе «віджив» і потребує реорганізації.
Нагадуємо, що головні засади прокуратури визначені статтею 121 Конституції України. Очолює прокуратуру – Генеральний прокурор України, який призначається Верховною Радою та Президентом України.
Головна ідея віце-спікера полягає в тому, щоб надати судовій гілці максимальної автономії. Саме це допоможе досягти європейських стандартів цій сфері. Крім того, скасування органу, як такого допоможе вберегти судочинство в Україні від політичної заангажованості.
Щодо європейської практики в цій сфері, то в Італії усі прокурори підкорюються лише своїм місцевим судам, користуються повною автономією і призначаються тільки своїм округом. Тут прокуратура чітко відокремлена від виконавчої влади. Водночас, конституція Італії дає можливість президенту та парламенту слідкувати за роботою прокуратури. У Німеччині - судова гілка також чітко відокремлена від виконавчої. Кожна федеральна земля має право призначати за своїм розсудом прокурорів та суддів, проте все ж таки контролю з боку міністерства юстиції не позбавлені.
Наскільки буде вигідним це рішення для України - ще не відомо, але ініціатор судочинної автономії впевнена, що така реформа дасть судам бути більш незалежними і краще обізнаними у місцевих справах.

Редактор: unt@ukr.net

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео