Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Ярослав Демченков про розробку плану щодо інтеграції у європейські ринки

Ярослав Демченков про розробку плану щодо інтеграції у європейські ринки
308041 ПЕРЕГЛЯДІВ

«Ми розробляємо секторальний план із розумінням перспектив вступу України до Європейського Союзу. Наша мета – досягнути безвуглецевості у електроенергетиці до 2050 року шляхом зростання частки зеленої генерації, розвитку атомної енергетики та впровадженню заходів з енергоефективності. Євроінтеграція енергетичних ринків є умовою досягнення стабільності енергосистеми, підвищення її стійкості та сталості», — сказав Заступник міністра енергетики Ярослав Демченков.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України.

Заступник очільника Міненерго взяв участь у роботі секторальних груп з питань енергетики в межах розроблення Плану України для реалізації програми Ukraine Facility.  

Ukraine Facility - це програма фінансової допомоги, оголошеної Європейською Комісією. Вона буде спрямована на відновлення та модернізацію економіки України на шляху до стандартів ЄС. Програма передбачає фінансування до 50 млрд євро на 4-річний період.

Спочатку вони обговорювали розвиток ринку електроенергетики, нафти та газу. У роботі груп взяли участь представники бізнесу, профільних асоціацій, урядовці та аналітичні центри. Аналітично-консалтингову підтримку секторальних груп здійснює Київська школа економіки. 

Далі Міністр енергетики України Герман Галущенко під час презентації Енергетичної стратегії 2050 на Конференції з відновлення України наголошував, що інвестувати в Україну варто вже зараз, а інвестиційні можливості нових енергетичних потужностей складають понад 380 мільярдів доларів. На засіданні робочих груп заступник міністра та представники KPMG зупинились детальніше на Стратегії та представили бачення розвитку галузі, моделювання та плани з інтеграції ринків, а також регуляторні та законодавчі зміни, які необхідні для відновлення та розвитку енергетичного сектору. 

«Війна та поведінка росії змінили політичний ландшафт та архітектуру енергетичних ринків. Потрясіння на ринках природного газу та невизначеність щодо забезпечення надійних джерел постачання на найближчі роки змушують нас переглядати інвестиційні рішення у нафтогазовому комплексі. Ми маємо розширювати можливості для видобутку, зберігання та постачання природного газу й водночас підтримувати заходи зі зменшення викидів у нафтогазовому секторі. Зокрема, сприяти розвитку відновлюваних газів, видобутку, зберігання та транспортування водню і біометану. Газ відіграватиме свою роль як перехідне паливо та джерело гнучкості зростаючої генерації ВДЕ», — підкреслив заступник міністра енергетики.

Також він подякував учасникам робочих груп за активну дискусію. Завдяки предметним консультаціям з представниками сфери буде напрацьовано нові можливості розвитку галузі та спільні рішення.

Нагадаємо, що раніше Очільник Міненерго заявив, що в Одесі проведуть ремонтні кампанії, посилять фізичний захист об’єктів енергетичної інфраструктури, нарощуватимуть генерації та забезпечення автономними резервами живлення на випадок відсутності електропостачання. 

Під час поїздки на Одещину він проводив нараду щодо стану виконання заходів з відновлення та захисту на енергетичних об’єктах критичної інфраструктури й підготовки до опалювального сезону 2023 - 2024. 

Як повідомив Голова Одеської ОВА Олег Кіпер, в області вже проводяться заходи для підготовки до ОЗП. Йдеться про нарощування потужностей відновлюваної генерації, зокрема сонячної та вітрової. Він також додав, що найкращим захистом енергетичних об’єктів є посилення протиповітряної оборони (ППО).

Редактор: unt@ukr.net

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео