Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Як Україна усуває росію з ринків ядерних технологій

Як Україна усуває росію з ринків ядерних технологій
345600 ПЕРЕГЛЯДІВ

Україна продовжує курс на зміцнення енергетичної незалежності й показує світові приклад того, як можна усунути державу-терориста — російську федерацію з ринків ядерних технологій. Зокрема, у реактор ВВЕР-440 Рівненської АЕС завантажили першу партію ядерного палива, яке було вироблено компанією Westinghouse Electric Sweden AB за участі фахівців українського НАЕК «Енергоатом».

Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України.

У Міненерго додають, що раніше реактори цього типу працювали тільки на ядерному паливі російського виробництва.

«Величність цього дня – це кінець монополії росіян на цьому сегменті ринку ядерного палива. І я дуже сподіваюся, що цей день відкриє шлях до швидких санкцій проти росіян в атомній енергетиці», — заявив Міністр енергетики Герман Галущенко під час урочистостей, присвячених події. 

Додається, що на заході також були присутні  посол Швеції в Україні Мартін Оберг, президент і головний виконавчий директор Westinghouse Патрік Фрагман, керуючий директор Westinghouse Electric Sweden Азіз Даг і президент НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

За словами очільника Міненерго, контракт на постачання відповідних паливних збірок ВВЕР-440 було укладено ще у вересні 2020 року в присутності Президента України Володимира Зеленського. Отже, Україна ще до початку повномасштабного вторгнення взяла чіткий курс на позбавлення залежності від росії в ядерній галузі.

«І те, що нам вдалося зробити це настільки швидко, – це великий успіх і значне підґрунтя для нашої подальшої співпраці з компанією Westinghouse, яка тільки розширюється. Це великий день для української енергетики, для нашого співробітництва із США і Швецією, де розташований відповідний завод», — зазначив Герман Галущенко, подякувавши фахівцям атомної галузі, які працювали у Швеції та Україні над відповідним проєктом.

Своєю чергою посол Швеції Мартін Оберг підкреслив, що його країна підтримує Україну у війні з росією і вдячна українському народові за готовність вести боротьбу за демократичні цінності.

Головний виконавчий директор Westinghouse Патрік Фрагман зазначив, що фахівці Енергоатому і Westinghouse за півтора року провели фантастичну роботу, яка зазвичай триває від шести до семи років: «Ми зробили це разом, і не тільки для України, але і для більшості європейських країн, в яких ядерні реактори відтепер можуть бути повністю незалежними від постачання палива з росії».

Також за співпрацю у проєктах для реакторів ВВЕР-440 та ВВЕР-1000 американським партнерам подякував президент НАЕК «Енергоатом» Петро Котін, наголосивши на їх важливості для зміцнення енергетичної незалежності і безпеки України.

«Коли почалось повномасштабне вторгнення росії, ми звернулись до наших партнерів з Westinghouse з пропозицією щодо прискорення виготовлення палива для реакторів типу ВВЕР 440. За нашої інженерної підтримки вони виготовили його за півтора року і привезли сюди – на Рівненську атомну електростанцію. Дякую за це нашим партнерам, дякую усім, хто брав у цьому участь», — сказав Петро Котін.

Керуючий директор Westinghouse Electric Sweden Азіз Даг подякував усім фахівцям, що працювали на заводі у Швеції в режимі 24/7 для досягнення якнайшвидшого результату. Він також акцентував на важливому значенні розробки в умовах проходження зими.

Нагадаємо, що раніше Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні Мартіном Єґером. Сторони обговорили напрямки продовження співпраці в енергетиці для посилення безпеки європейського континенту. 

Редактор: unt@ukr.net

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео