Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Голова Світового банку дав Києву поради з залучення інвесторів

Голова Світового банку дав Києву поради з залучення інвесторів
253991 ПЕРЕГЛЯДІВ

Для залучення інвесторів в Україну необхідно дозволити ринкову конкуренцію, ліквідувати монополії і зміцнити верховенство права, про це  написав глава Світового банку Девід Малпасс.

“Критично важливим першим кроком є залучення великих інвестицій. Для цього Україні потрібно дозволити ринкову конкуренцію, ліквідувати монополії і зміцнити верховенство права. Державні підприємства присутні майже в 30 секторах економіки і займають значну частку ринку більш ніж на половині ринків, де вони працюють”, – вважає Малпасс.

У якості прикладу він навів газовий сектор, де домінуюче положення займає НАК “Нафтогаз України”.

Крім цього, у колонці йдеться також й про банківський сектор України. Для залучення інвесторів необхідно ввести механізм списання повністю забезпечених непрацюючих кредитів.

Разом із тим, на думку Малпасса, важливо також гарантувати менеджменту і наглядовій раді банків захист від необгрунтованого судового переслідування. Він додав, що необхідно якомога швидше завершити призначення незалежних наглядових рад в держбанки і захистити незалежність Національного банку.

Торкнувся глава Світового банку й питання недостатнього використання Україною можливостями свого сільського господарства.

“Україна займає перше місце за площею орних земель в Європі, але врожайність з гектара набагато нижча, ніж у Франції чи Німеччині. Один олігарх контролює групу компаній, яка виробляє понад 80% мінеральних добрив”, – пише Малпасс.

Експерт вважає за доцільне зняти мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення і запустити ринок землі. На його думку, це стане поштовхом для інвестицій в механізацію та іригацію, а також стимулюватиме перехід до виробництва продукції з більш високою доданою вартістю, поліпшить доступ до капіталу невеликих господарств.

 

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення