Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Ми – дніпряни, і ми започатковуємо рух «Народний мер»!

Ми – дніпряни, і ми започатковуємо рух «Народний мер»!
47583 ПЕРЕГЛЯДІВ

Прийняті нещодавно поправки до Виборчого кодексу в частині що стосується місцевих виборів, привели українське суспільство до унікальної ситуації, коли «старі» партії вже не можуть, а новостворені партії ще не можуть гарантувати собі проходження до місцевих рад. Те ж саме можна сказати про кандидатів у міські голови. Навіть феномену 2019-го виборчого року - віртуальній партії «Слуга народу» — не вдасться закидати місцевих рад шапками та отримати там монобольшість, як в парламенті.

На шляху старих підходів з організації виборчої кампанії до місцевих органів влади ще й впхнув свого носа коронавірус. Та так міцно, що до самого жовтня буде не ясно: перенесуть вибори чи ні. Як би там не було, але вже зрозуміло одне: агітувати по-старому не вийде. І перевагу отримає той партійний/громадський проєкт, який максимально зможе адаптуватися до вимог сьогодення та зможе «зачепити» необхідну для подолання 5% -го бар'єру частину електорату свого регіону.

На виборах-2020 у виграші будуть не стільки фінансово спроможні проєкти (хоча це й важлива частина будь-якої кампанії), скільки нові форми взаємодії з виборцями. Одна з таких форм полягає в тому, що виборець з пасивного споживача агітаційної інформації (а іноді ще й деяких матеріальних благ!) стає активним учасником виборчого процесу. Хто намацає таку «фішку», ось у того і буде перевага в боротьбі за голоси на місцях.

Як працює справжнє народовладдя: ідеалістичний проект «Народний мер».
Коли небайдужі жителі міста самі розробляють критерії якостей, якими повинен володіти міський голова, а потім починають активний пошук кандидатів, хто відповідає таким критеріям, це і є справжнє народовладдя. Навіть, якщо воно приречене на технічну поразку від партії, що має у своєму активі значні фінансові ресурси. Все одно це буде перемога народовладдя. Нехай маленька, і нехай це буде перемога завтрашнього дня, але все одно це - перемога.

Рух «Народний мер» найкраще реалізовувати в містах, де чинний мер не має підтримки в 50%. Розглянемо такий варіант на прикладі Дніпра, де чинний оічльник міста Філатов в жодному з соціологічних опитувань не долає 50%. Слід зазначити, в Дніпрі кількість виборців, що не визначилися зі своїм кандидатом в міські голови, сягає 30%. Хто з кандидатів зуміє мобілізувати більшість з цього «невизначеного» сегменту, той і отримає бонус у день голосування та прямий шлях до перемоги.

В такому випадку ядро ​​активістів проєкту пропонують жителям висказати свої кандидатури на посаду міського голови за винятком тих, хто сам себе вже нав'язує виборцям, а саме: Філатов, Вілкул, Бужанський, Краснов, Гуфман. Вони задовго до офіційного старту виборів починають лізти з будь-якої праски або пральної машинки та намагаються переконати нас, що кожен з них і є саме той мер, який потрібен Дніпру.

«Ми - дніпряни» категорично проти такого підходу.

По-перше, правил ведення передвиборної кампанії потрібно дотримуватися, а не порушувати. Дніпро вже по самісеньке горло завішано бордами «Пропозиції», ОПЗЖ, ЄС, «Громадської сили», Блока Вілкула... Хоча де-юре вибори ще не розпочалися.
По-друге, чинна міська Рада на чолі з Борисом Філатовим «справами» довели свою неспроможність керувати містом, тому й мають бути переобрані.
По-третє, виборець також має право пропонувати свого кандидата. Це може бути і самовисуванець, щоб не чекати, поки якась партія піднесе йому на блюдечку кандидата на міського голову.

У проєкті «Народний мер» головна відмінність полягає в тому, що пропозиція щодо кандидатур з'являється «знизу», а не нав'язується «згори». Тут проводиться аналогія з відбором кандидатів у спецслужби, куди не схвалювали «ініціативників», а відбір йшов виключно щодо відповідності існуючим критеріям. У нашому випадку в ролі «ініціативників» виступають всі перераховані вище бажаючі стати кандидатом в мери Дніпра від політичної партії.

Така модель має кілька етапів, і вона розрахована на активне залучення до обговорення кандидатів якомога більшої кількості виборців, з тих, хто не бачить гідного кандидата в міські голови серед тих, хто неодноразово балотувався на цю посаду. Наприклад, - підготовчий етап, мітинговий, народний праймеріз і безпосередньо передвиборча кампанія.

Рух «Ми – дніпряни» розпочинає підготовку до проекту «Народний мер». Долучайтеся, друзі!

Теги: народний мер, Дніпро,місцеві вибори

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео