Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Франція страхує компанії в Україні, що зацікавленні у відбудові країни

Франція страхує компанії в Україні, що зацікавленні у відбудові країни
429378 ПЕРЕГЛЯДІВ

Франція представила двосторонній механізм страхування інвестицій в Україні. Французька державна страхова компанія Bpifrance Assurance Export страхуватиме французькі компанії, які готові інвестували в Україну і брати активну участь у реконструкції країни, не чекаючи на завершення війни.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України.

Будь-яка компанія, яка працює за французьким законодавством і здійснює довгострокові інвестиції за кордоном в нову або існуючу компанію, або будь-яка кредитна установа, яка надає банківський кредит іноземному підрозділу, має право на це інвестиційне страхування. Воно захищає інвесторів або кредитні установи, які виділяють інвестиційні позики, від ризиків пошкодження майна або невиплат, не передачі, експропріації чи політичного насильства. Страхування покриває до 95% втрат активів інвестора або дебіторської заборгованості. 

Окрім цього, Франція продовжує перемовини з партнерами щодо підтримки економіки України та мобілізації інноваційних фінансових інструментів для відновлення України.

«Ми вели чимало дискусій і перемовин щодо страхування Францією своїх компаній від воєнних ризиків і врешті маємо результат цієї кропіткої роботи. Французьке експортно-кредитне агентство почало надавати гарантії для компаній, які зацікавлені у відбудові України. Ми бачимо пожвавлення зацікавленості з боку французького комерційного сектору у роботі в Україні, тому це рішення – сигнал для французьких компаній про те, що можуть активніше виходити на український ринок», — сказала Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко. 

У Міністерстві нагадують, що, 13 вересня відбулась онлайн-зустріч щодо страхування інвестиційних ризиків для французького бізнесу «Запровадження Францією механізму страхування інвестицій в Україні від ризиків, пов'язаних з війною». Захід організувала Франко-українська торгово-промислова палата. У зустрічі взяли участь понад 150 провідних французьких та українських компаній, що вже працюють в Україні, або розглядають можливість виходу на український ринок.

Нагадаємо, що раніше Міністерство економіки повідомляло про ефективне й швидке очищення української території від мін та снарядів, що не вибухнули. Ключову роль у цьому відіграють інновації та виробництво в Україні обладнання й техніки для розмінування.

Як повідомлялось раніше, близько 170 тисяч квадратних кілометрів території України є потенційно забрудненими. З викликами такого масштабу людство не стикалося з часів Другої світової. І готових рішень, як швидко очистити такі території, немає. Відтак, Україна не може собі дозволити розтягнути процес розмінування на десятиліття, а то й століття, як вказують деякі експерти. Натомість метою є за десять років повернути до використання 80% потенційно забруднених територій. Тому вже зараз докладаються зусилля  одразу за декількома ключовими напрямками. Нарощення спроможності урядових структур – ДСНС та ДССТ. Створення та стимулювання розвитку ринку послуг із розмінування. Співпраця з донорами та партнерами.

Також Юлія Свириденко додала, що наступними ключовими напрямками будуть: розвиток виробництва техніки та обладнання для розмінування в Україні та розвиток і впровадження інновацій. За час війни Україна показала себе дуже інноваційною державою.

Крім того, під час дискусійної панелі на першому Міжнародному форумі оборонних індустрій в Києві, присвяченому питанням гуманітарного розмінування, представники українських та іноземних компаній розповіли про плани щодо виробництва та постачання на потреби розмінування спеціальної техніки.

Редактор: unt@ukr.net

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео