- Головна
- Новини
- Політика
- Зовнішня політика
- Британія допомагатиме Україні відновлювати енергооб’єкти і розбудовувати розподілену генерацію
Британські компанії залучатимуться до нарощування генерації в Україні та допоможуть розосередити її по країні.
Про це говорив Міністр енергетики України Герман Галущенко на зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Великої Британії в Україні Мартіном Гаррісом, повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України.
Сторони обговорили наслідки останніх російських атак на об’єкти української енергетичної інфраструктури та допомогу британської сторони у відновленні.
«Ворожі атаки протягом березня - квітня цього року завдали значно більшої шкоди нашій енергетиці, ніж у 2022 - 2023 роках. Ситуація досить складна, втрати становлять понад 7 ГВт потужності», — сказав Герман Галущенко.
За його словами, наразі ворог зосередив атаки здебільшого на об’єкти генерації. Також атаковано і газову інфраструктуру.
«Щоб захистити ці об’єкти нам потрібно більше систем протиповітряної оборони», - наголосив очільник Міненерго.
Очільник міненерго зазначив, що для відновлення об’єктів, які були пошкоджені ворогом, залучається обладнання від міжнародних партнерів.
Він ознайомив пана посла з потребами українського енергосектору, наголосивши на важливості отримання вже виробленого устаткування у найстисліші строки.
«Ми шукаємо шляхи, як максимально наростити генерацію і розосередити її по країні. Ключовими напрямками для досягнення цієї мети є встановлення газових турбін, газопоршневих установок та потужних генераторів», — сказав Герман Галущенко.
Під час зустрічі сторони обговорили можливість залучення британських компаній для надання відповідного устаткування українському енергосектору та механізми його фінансування.
Як запевнив Мартін Гарріс, Велика Британія буде і надалі підтримувати Україну у боротьбі з російським агресором і, зокрема, продовжувати допомогу енергосектору.
За час повномасштабного вторгнення росії Велика Британія внесла до Фонду підтримки енергетики України 27,5 млн євро, а також надала 81 вантаж енергетичного обладнання загальною вагою 1 250 тонн, серед якого понад 850 резервних електростанцій, комплектовання до генераторів, газове обладнання та понад 4 400 габіонів.