Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Співпраця України з Аргентиною виходить на якісно новий рівень

Співпраця України з Аргентиною виходить на якісно новий рівень
317343 ПЕРЕГЛЯДІВ

Делегація українського Уряду, яку очолила Перший віцепрем’єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко, розпочала перший робочий візит країнами Латинської Америки із переговорів в Аргентині. Як розповіла очільниця мінекономіки, «співпраця з Аргентиною виходить на якісно новий рівень».

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

Українська сторона зустрілась із Віцепрезидентом Аргентини Вікторією Вільярруель, Міністром закордонних справ, міжнародної торгівлі та віросповідань Аргентини Діаною Мондіно, Міністром безпеки Аргентини Патрісією Булріч, Міністром економіки Луїсом Капуто, Міністром оборони Луїсом Петрі. 

«Ця робоча поїздка — продовження діалогу, який розпочав  Президент України Володимир Зеленський разом із Президентом Аргентини Хавʼєром Мілеєм. На порядку денному — Перший Глобальний саміт миру, ініційований Президентом Володимиром Зеленським, посилення бізнес-звʼязків, поглиблення співпраці в оборонній сфері, підтримка української енергетичної системи на фоні системних обстрілів росією наших енергетичних потужностей», — сказала Юлія Свириденко.

Також Аргентину запросили долучитися до першого Глобального Саміту миру. 

«Обговорили з керівництвом країни формат участі у Глобального саміту миру. Успіх саміту та глобальна присутність країн Латинської Америки стануть чітким сигналом, що світ не підтримує війну, яку ініціювала терористична росія. Запросили Аргентину стати співкерівниками робочої групи щодо одного із пунктів Формули миру», — зазначила очільниця мінекономіки.

За її словами, як Україна, так і Аргентина зацікавленні у поглибленні ділової співпраці. Зокрема відбулася зустріч співголів Спільної українсько-аргентинської міжурядової Комісії з торговельно-економічного співробітництва, Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олександра Камишіна та Першого заступника з міжнародних економічних відносин МЗС Аргентини Марсело Сіма. Під час неї сторони домовились провести у жовтні 2024 року засідання міжурядової комісії. Востаннє воно відбувалося 18 років тому. Крім того, розглядається можливість проведення україно-аргентинського бізнес-форуму.

Крім того, представники Міністерства економіки зустрілися із Аргентинськими палатою торгівлі та послуг (САС) й Аргентино-українською палатою торгівлі і промислу (CAUCI). 

«Запросили бізнес доєднатися до Ukraine Recovery Conference у Берліні. Знаємо, що вже є зацікавлення компаній із фармацевтичного, агросекторів, переробної промисловості, які хочуть поглиблювати співпрацю із Україною. Сприяти цьому може і угода про вільну торгівлю з Аргентиною, над якою ми зараз працюємо. Співпраця з Аргентиною виходить на якісно новий рівень. Ця країна — лідер стратегічно важливого для нас регіону Латинської Америки, тому посилення присутності України на порядку денному — вклад як у розвиток бізнес-зв’язків, так і безпекових проєктів», — розповіла Перший віцепрем’єр-міністр і додала, що Аргентина активно допомагає Україні. Країна-партнерка вже виділила 16 пакетів гуманітарної допомоги на $600,000, а також надає підтримку українцям, які проживають в Аргентині. Нині в країні мешкає до пів мільйона українців.

  • Нагадаємо, що раніше Міністерство економіки України та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні підписали Меморандум про співпрацю, аби посилити партнерство у сприянні сталому розвитку та економічному зростанню в Україні.

Редактор: unt@ukr.net

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео