Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

ЛДУФК приймав екуменічний чемпіонат України з шахів серед духовенства

ЛДУФК приймав екуменічний чемпіонат України з шахів серед духовенства
28971 ПЕРЕГЛЯДІВ

16 лютого 2019 року, в читальній залі ЛДУФК відбувся другий за ліком екуменічний чемпіонат України з шахів серед духовенства. Змагалися 26 учасників – представників римо-католицької, греко-католицької та протестантської церков. Організатори: Центр душпастирства розвитку фізичної культури і спорту Львівської архиєпархії УГКЦ та Львівський державний університет фізичної культури. Партнери змагань: Управління фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації, ГО «Спортивно-оздоровчий клуб «Самурай», ГО «Львівські шахи», ДЮСШ «Дебют».

Учасників чемпіонату привітав керівник Центру душпастирства розвитку фізичної культури і спорту Львівської архиєпархії УГКЦ о. Михайло Цегельський, зазначивши, що турнір приурочено до п’ятої річниці вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. За традицією розпочали з молитви.

Привітальне слово виголосив завідувач кафедри стрільби та технічних видів спорту, професор Богдан Виноградський«Сьогоднішня подія – закладення цеглинки в екуменічний процес єднання України. Висловлюю повагу за участь в турнірі сестрі Методії. Для неї це вже перемога. Важливими є олімпійські принципи, які реалізовуються в таких змаганнях».

  • Ekume 11.JPG

  • Ekume 13.JPG

Турнір пройшов за швейцарською системою в дев’ять турів. Допомагали в організації та здійснювали суддівство студенти Університету Віталій Дзюрак та Зоряна Федисів. Головний суддя змагань, тренер ФІДЕ, заступник директора ДЮСШ «Дебют» Антон Ромашов наголосив: «Це направду чудовий турнір, своєрідне поєднання розуму і тиші. Змагання є особливими, бо можна ділитися досвідом, спілкуватися з колегами. Перспектива проекту – вийти на міжнародний рівень. А ще організувати чемпіонат світу з шахів серед духовенства. І місцем його проведення неодмінно має бути ЛДУФК».

Упродовж дня 26 учасників боролися за перемогу. Найбільшу похвалу здобула сестра Методія Бадецька (Чин Св. Василія Великого): «Вперше беру участь в таких змаганнях. Всі суперники були дуже сильними. Я родом з Дрогобича. В шахи навчив грати батько, також відвідувала гурток. Ішла сюди і молилася. Це своєрідна зустріч з Господом, який є серед нас, дарує мудрість і творчість».

Найвправніші представники духовенства очолили трійку лідерів. Вони добре відомі з минулорічного чемпіонату: на першій сходинці – кандидат в майстри спорту з шахів о. Віктор Квасній (Чин Св. Василія Великого); на другій – о. Михайло Цегельський (Львівська Архиєпархія УГКЦ); на третій – Валерій Купчак (Львівська духовна семінарія).

РЕЗУЛЬТАТИ ТУРНІРУ

  • Ekume 17.JPG

  • Ekume 15.JPG

«Приємно, що вдруге переміг у цих змаганнях. Навчався в Калуській ДЮСШ. Найперше потрібне особисте бажання кожного, щоб навчатись і удосконалюватись», – поділився враженнями о. Віктор Квасній.

«Здобув лише третє місце, але це добрий результат. Колись систематично відвідував заняття з шахів. Тепер така нагода трапляється не часто, – сказав Валерій Купчак, – Турнір пройшов цікаво, до кінця складно було визначити, хто стане переможцем».

«Ми проводили чемпіонат для налагодження співпраці з християнськими спільнотами різних єпархій у сфері спорту, культури і освіти, – зауважив о. Михайло Цегельський, – Запрошуємо до інших спортивних проектів, адже через особистий приклад маємо заохочувати молодь до фізичної культури і спорту».

«Відчуваю велику радість після такої імпрези. Нещодавно у стінах нашого «зоряного» Університету захищав дисертаційну роботу: «Спортивна діяльність християнських організацій», – сказав Антон Литвинець, викладач кафедр стрільби та технічних видів спорту і олімпійської освіти, – А сьогодні приймаємо змагання всеукраїнського рівня серед духовенства. Сподіваюсь, це стане передумовою для подальшого розвитку спорту в християнському середовищі. Зокрема, проведення спортивних змагань різного рівня, а також створення парафіяльних спортивних клубів. Вітаю усіх учасників чемпіонату. Як сказав у 1908 р. Етельбарт Тальбот, єпископ Пансільванський: «У житті головне не перемога, а гідно боротись...».

 

http://ldufk.edu.ua

Редактор: [email protected]

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео