Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

У Полтаві відзначають День пам’яті преподобного Паїсія Величковського

У Полтаві відзначають День пам’яті преподобного Паїсія Величковського
28000 ПЕРЕГЛЯДІВ

День пам’яті преподобного Паїсія Величковського цього року відбувається за участю Предстоятеля ПЦУ Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

27 листопада вранці він освятив пам’ятну дошку, яка присвячена історії Свято-Успенського кафедрального собору Полтави. Її розмістили на стіні храму, у ньому ж митрополит очолив святкову літургію, присвячену преподобному Паїсію Величковському.

Цей православний старець жив у XVIII столітті. Його служіння відбувалося в Україні, на Афоні, у Молдові.

«Він виховувався у Полтаві, його батько був предстоятелем цього прекрасного Собору, який був зруйнований, а тепер став із руїн, – розповів під час літургії митрополит Епіфаній. – Паїсій був зразковим монахом. Він відновив той інститут, який був втрачений – інститут старчества, тобто духовного наставництва старших ченців, які викорінили зі свого життя гріх. Він є світочем нашої Православної церкви».

Пам'ять про Паїсія Величковского на рідній землі почали відроджувати нещодавно – на початку нинішнього століття. Про це згадує одна із найактивніших парафіянок громади Свято-Успенського кафедрального собору Наталія Гранчак.

«Багато наших парафіян, мабуть, уже і не згадують – як це було колись без пам’яті про Паїсія, – говорить пані Наталія. – У храмі є ікона святого  з часточкою його мощів. До речі, цього року архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір знайшов в архіві в Києві нікому до того невідомий лист Паїсія Величковського. Він вже опублікований».

До приїзду митрополита громада готувалася заздалегідь. Про це розповіла заступник голови громади Свято-Успенського кафедрального собору Анастасія Рубан.

«Трохи підновили собор іконами Божої матінки,– говорить пані Анастасія,–  Кожного листопада ми відзначаємо День Паїісія Величковского. Він наш покровитель. Треба мені щось, я звертаюсь до нього із молитвою – допоможи мені у цьому немічному світі. Дивлюсь, мені Бог допомагає».

15 грудня виповниться рік, як на Об'єднавчому соборі в Софійському соборі Епіфанія обрали митрополитом Київським і Всієї України, першим главою Православної церкви України. За цей час він здійснив близько 85 різноманітних візитів. Цієї осені Полтавщину відвідав удруге. Його супроводжують архієпископи з багатьох регіонів України.

«Цього року ми запросили близько 10 таких осіб.– говорить Наталія Гранчак. – Ми завжди намагаємося запрошувати гостей з інших єпархій, областей, щоб вони могли знайомитися з історією Полтави, нашого собору і житієм Паїсія Величковського. Багато з них приїздять не один раз. Вони знають уже добре наш собор, наших парафіян».

Після завершення Божественної літургії у Свято -Успенському соборі Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній вручив полтавцям Благословенні грамоти.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення