Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Шотландський археолог-любитель знайшов артефакти часів Бронзового століття

Шотландський археолог-любитель знайшов артефакти часів Бронзового століття
14754 ПЕРЕГЛЯДІВ

«Я з самого початку відчував, що це повинно бути щось особливе. Я розумів, що прямо зараз відкрив для себе більшу частину історії Шотландії. Я був на сьомому небі від щастя», — заявив Маруіш Степьєн у своєму інтерв'ю для газети Guardian.
Своє відкриття чоловік зробив в Шотландії, займаючись розкопками разом з друзями. Натрапивши на металеві предмети, сигнал був настільки сильний, що металошукач ледь не оскаженів. Маруіш одразу подався до Національного музею, та повідомив місцевим археологам з організації Treasure Trove, створеної на базі музею про свою знахідку. Професійні археологи швидко прибули на місце та почали розкопки. Дослідження тривали майже місяць, а шотландець та його друзі отаборилися поряд, бо хотіли брати участь у розкопках та дослідити все від початку і до кінця.
«Я такий радий, що земля відкрила мені те, що ховалося під нею більше трьох тисяч років», — підкреслив шукач скарбів.
В результаті розкопок вчені виявили багато цікавого. Серед знахідок: меч, який знаходився в піхвах та був прикрашений ременями і пряжками, ковпаки з коліс древніх карет. Але наймасштабнішими були залишки «підвіски-брязкальця».
«Це знахідка загальнонаціонального значення, так як в Шотландії було розкопано мало скарбів часів Бронзового століття. Для нас це була прекрасна можливість відновити не тільки бронзові артефакти, а й органічні матеріали. Ще належить виконати велику роботу, щоб оцінити артефакти і зрозуміти, чому вони були тут закопані», - підкреслила голова підрозділу Treasure Trove Емілі Фріман.

Теги: Інформаційне агентство, новини України, новини України і світу,Шотландія,археологія
Автор: News Ukraine

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео