Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Англійська Вікіпедія опублікувала рейтинг статей 2020 року

  Англійська Вікіпедія опублікувала рейтинг статей 2020 року
214442 ПЕРЕГЛЯДІВ

Фонд Вікімедіа оприлюднив щорічну традиційну добірку найпопулярніших статей англійською Вікіпедії у 2020 році.Рейтинг статей у 2020 був незвичним – популярна культура зменшилася, з’явилися дві нові теми, які стали актуальними через події в світі. В минулих роках рейтинги складалися більше з культурних статей: нові фільми та серіали, виконавці головних ролей.

Перша тема - пандемія COVID-19. Не дивно, адже ця тема стала актуальною як ніколи в 2020 році. Стаття про пандемію очолила рейтинг. Понад 83 мільйонів переглядів з початку січня ( минула назва «Спалах пневмонії у Китаї 2019-2020»). Із списку топ-25 ще шість статей пов’язані з корона вірусом - статті про пандемію COVID-19 у США та Індії (19 мільйонів та 18 мільйонів переглядів відповідно), стаття про пандемію іспанського грипу, з якою часто порівнюють теперішню (її переглянули 22 мільйони разів).

Друга тема – політика США. Американські вибори обговорював увесь світ. Другою за популярністю стала стаття про Дональда Трампа (55 мільйонів переглядів), до топ-5 увійшли статті про обрану віцепрезидентку Камалу Гарріс і обраного президента Джо Байдена (38 мільйонів і 34 мільйони відповідно). До рейтингу увішли статті про вибори 2016 і 2020 року, «Колегія виборників США». 18 мільйонів переглядів отримала стаття про конспірологічну теорію QAnon, яка була в центрі багатьох політичних дискусій цього року.

Цьогоріч культура та селебріті втратила свою важливість, але зберегли місце в рейтингу. Завдяки серіалу «Корона» від Netflix до топ-25 увійшли статті про королеву Єлизавету II та її сестру принцесу Маргарет (ще три статті про членів королівської родини Британії потрапили до топ-40). Серіал про баскетболіста Майкла Джордана посів 14-те місце в рейтингу.

На 20 місці переможець «Оскару» із 17 мільйонами переглядів. До топ-25 увійшли статі про знаменитостей, які померли в 2020 році - американського баскетболіста Кобі Браянта, індійського актора Сушанта Сінгха Раджпута та американського актора Чедвіка Боузмана.

Дані наведені без двох останніх тижнів грудня, які опублікують в «Вікімедіа Україна» на січні 2021 року.

Теги: Вікімедіа ,найпопулярніші статті ,пандемія, COVID-19,вибори США

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео