- Головна
- Новини
- Суспільство
- Освіта
- Дуальна освіта в Україні : початок нового грандіозного проєкту
Новітній спосіб навчання, за яким всім відоме опанування теоретичних матеріалів в закладі з педагогом, змінено на європейський зразок. Дуальна форма здобуття професійної освіти, під яку вже намагалися адаптувати студентів вищих навчальних закладів України, нарешті, було розпочато.
Завдяки співпраці Міністерства освіти й науки України з Міністерством освіти, культури та досліджень Молдови, в період з 2021 по 2024 роки буде проведено інтеграцію дуальної вищої освіти між Молдовою та Україною.
Особливість такого виду навчання є зміна пропорцій теорії та практики, де їх зіставлення дорівнює 30%/70%. Саме такі показники, як доводить досвід європейських колег, дозволяє покращити розвиток навичок працездатності, навчає та адаптує студентів до вимог й потреб майбутньої професії. Як показав німецький приклад такого виду освіти, після випуску студенти, які були учасниками проєкту, уміло працюють з технікою, володіють необхідними знаннями, розуміють усі технологічні процеси та, головне, володіють досвідом. Завдяки дуальній світі працевлаштування студентів, по її закінченню, є досить високим та простішим.
Партнери та координатори нової освіти впевнені, що за період тривалості, а саме з 15.01.2021 по 14.01.2024, їм вдасться отримати не аби які результати. У зв’язку з особливістю підходів до кожної спеціальності, очікуються тільки позитивні здобутки.
У 2020/2021 навчальному році, координатором проєкту виступила Академія економічної освіти Молдови, спільно з Київським університетом економіки та права «КРОК», Одеським національним економічним університетом та Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна, що долучилися й активно підтримали введення нового виду отримання освіти для українських студентів.
Метою проєкту є, зокрема, інтеграція дуальної освіти у країнах партнерах, до яких входять: Болгарія (Varna University of Management), Німеччина (Baden-Württemberg University), Іспанія (Lida University), Молдова (Technical University, Free International University), Польща (Academy of Higher Education), Словенія (Institute for Research and Development of European Policy) та Україна.
Яскравим прикладом реалізація дуальної форми здобуття професійної освіти виступив Університет «КРОК». Студенти закладу, серед яких журналісти 3-4 курсів, були направлені для здобуття практичних навичок до Інформаційного агентства «Україна Інформ», де й будуть пізнавати новий вид навчання.
Не залежно від спеціалізації, студенти отримують тільки найнеобхідніші навички, що притаманні саме їх професії. Знайомство з технікою, виконання завдань та повне занурення в робочий процес – складові, що відрізняють дуальну освіту від звичайної, дозволяючи отримати досвід завчасно.
Проєкт співфінансується Програмою Європейського Союзу Еразмус +.