Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Пільги для дітей із числа ВПО при зарахуванні до закладів дошкільної освіти

Пільги для дітей із числа ВПО при зарахуванні до закладів дошкільної освіти
395936 ПЕРЕГЛЯДІВ
 
🔎Пільги для дітей із числа внутрішньо переміщених осіб при зарахуванні до закладів дошкільної освіти
 
Нещодавно на 📩 електронну адресу Бердянського місцевого центру з надання БВПД звернулась давня клієнтка, пані Анастасія.
Анастасія є мешканкою міста Бердянськ, яка разом з маленькою донечкою, була змушена тікати з рідного узбережжя Азовського моря через окупацію військами рф☠️.
 
Зараз Анастасія разом з дитиною знайшла собі прихисток на Закарпатті. Жінка знайшла постійну роботу і перед нею постало питання влаштування дитини у дитячий садок. Молода мати звернулась до дошкільного закладу, проте завідувач установи  повідомила, що жодних пільг для дітей із числа внутрішньо переміщених осіб немає і зарахування буде відбуватись в порядку черги. 
 
👉Статтею 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» визначено, що внутрішньо переміщена особа має право на влаштування дітей у дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади. 
 
❗Дійсно, зарахування дітей до державного (комунального) закладу дошкільної освіти здійснюється керівником такого закладу протягом календарного року на вільні місця у порядку черговості надходження заяв про зарахування. Заява про зарахування подається особисто одним із батьків або іншим законним представником дитини.
 
👉Однак, відповідно до пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 року № 305 зі змінами від 27 січня 2021 року № 86 на першочергове зарахування до державних (комунальних) закладів дошкільної освіти  мають право, зокрема, діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;
 
До заяви про зарахування дитини до закладу дошкільної освіти додаються:
🔰копія свідоцтва про народження дитини;
🔰медична довідка, видана відповідно до статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», разом з висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти;
🔰за наявності — копія документа, що підтверджує право на першочергове зарахування дитини (довідка ВПО).
 
У разі коли право на першочергове зарахування не підтверджено, дитина зараховується до державного (комунального) закладу дошкільної освіти на загальних підставах.
 
👉Також відповідно до пункту 10 статті 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»  Діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, які навчаються у дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форми власності, забезпечуються безкоштовним харчуванням у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
 
❗Проте однією із проблем батьків малечі є те, що право на першочергове зарахування мають ВСІ діти з числа внутрішньо переміщених осіб та діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, яких у 2022 року виявилось набагато більше, а ніж місць у  дитячих садках.
 
 

Редактор: [email protected]

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео