Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Відкриття Науково-методичного центру позашкільної освіти

Відкриття Науково-методичного центру позашкільної освіти
209405 ПЕРЕГЛЯДІВ

30 травня  2024 р. на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка урочисто відкрився новостворений Науково-методичний центр позашкільної освіти. Ця подія є важливим кроком у розвитку нашого закладу і всього регіону, оскільки новий центр надасть унікальні можливості для дітей, педагогів і науковців.

На церемонії відкриття з вітальною промовою виступила членкиня-кореспондентка Національної академії педагогічних наук України, докторка педагогічних наук, професорка, заслужений працівник освіти України, членкиня-кореспондентка Міжнародної академії педагогічної освіти, лауреатка Державної премії в галузі науки і техніки України, ректорка Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Марина Гриньова, яка підкреслила значущість центру для освітньої спільноти: «Шановні колеги та гості! Сьогодні ми відкриваємо новий розділ у розвитку нашого закладу – науково-методичний центр позашкільної освіти. Це важливий крок для нашої громади, який надасть нові можливості для наших дітей, педагогів і науковців. Цей центр стане місцем, де будуть розвиватися інноваційні методики навчання, відбуватимуться наукові дослідження та створюватимуться умови для всебічного розвитку дітей. Він відкриває нові горизонти і перспективи для нашої громади».

Марина Вікторівна наголосила на значущості цього центру для нашого регіону. Він стане місцем, де будуть розвиватися інноваційні методики навчання, проводитися наукові дослідження та створюватися умови для всебічного розвитку дітей.

Марина Вікторівна вказала на основні напрямками роботи центру:

– розробка і впровадження інноваційних методик позашкільної освіти;

– підтримка та розвиток науково-дослідницької діяльності серед школярів;

– проведення семінарів, конференцій і тренінгів для педагогів.

У вітальній промові Марина Гриньова відзначила, що Центр оснащений сучасними технологіями та обладнанням, що дозволить реалізувати найсміливіші освітні проєкти та ініціативи.

Від імені усього університету ректорка висловила щиру подяку всім, хто долучився до створення цього центру. «Ми впевнені, що він стане важливим осередком освітнього розвитку та натхнення для майбутніх поколінь», – відзначила Марина Вікторівна. Також вона запросила всіх зацікавлених до співпраці і побажала продуктивної роботи в новому центрі: «Бажаю всім нам успіхів у цій важливій справі. Нехай цей центр стане джерелом нових ідей, натхнення та знань. Разом ми зможемо досягти великих висот і зробити важливий внесок у розвиток нашого суспільства. Вітаю всіх з відкриттям і бажаю продуктивної роботи!»

З офіційними привітанням виступив голова комісії Полтавської обласної ради з питань освіти, науки та культури, депутат Полтавської обласної ради Олег Діденко, який зазначив важливість створення Науково-методичного центру позашкільної освіти для підтримки навчально-виховного процесу закладів позашкільної освіти регіону, запропонував стратегію розвитку позашкільної освіти у Полтавській області.

Декан факультету природничих наук та менеджменту ПНПУ імені В. Г. Короленка доцент Сергій Новописьменний, звертаючись до колег, гостей та учасників урочистого заходу, зазначив: «Сьогодні ми зібралися тут для важливої та значущої події – відкриття Науково-методичного центру позашкільної освіти. Це подія, яка знаменує новий етап у розвитку нашої освітньої системи!

Позашкільна освіта завжди була і залишається ключовим елементом у формуванні всебічно розвиненої особистості. Вона відкриває перед дітьми і молоддю безмежні можливості для творчого розвитку, наукових відкриттів, спортивних досягнень і соціальної активності. Сьогодні ми робимо вагомий крок вперед, створюючи Науково-методичний центр, який стане ядром інновацій та розвитку у сфері позашкільної освіти.

Успішна діяльність Центру неможлива без професійної та відданої команди педагогів, науковців та методистів. Наша праця – це ключ до успіху наших спільних починань. Наша творчість, наполегливість і любов до своєї справи є тим фундаментом, на якому ми будемо будувати наше майбутнє».

Також Сергій Анатолійович висловив вдячність адміністрації за підтримку та впевненість, що, хоча попереду у нас чимало роботи, разом ми зможемо досягти всіх поставлених цілей.

Докторка педагогічних наук, директорка науково-методичного центру позашкільної освіти ПНПУ імені В. Г. Короленка Леся Лебедик, представляючи учасникам зібрання новостворений Науково-методичний центр позашкільної освіти, вказала на його мету – підвищення якості освіти, розвиток інноваційних методик і сприяння всебічному розвитку наших вихованців, і ключові напрямки діяльність Центру:

1. Розробка та впровадження інноваційних методик. Ми прагнемо впроваджувати сучасні методи навчання, які відповідають потребам сьогодення. Це включає інтерактивні технології, проєктне навчання, STEAM-освіту (наука, технології, інженерія, мистецтво, математика) та інші інноваційні підходи.

2. Підвищення кваліфікації педагогів. Організація регулярних тренінгів, семінарів і майстер-класів для педагогів. Ми будемо співпрацювати з провідними фахівцями у сфері освіти для обміну досвідом та підвищення професійної майстерності наших працівників.

3. Науково-дослідна діяльність. Ми будемо проводити дослідження в галузі позашкільної освіти, аналізувати сучасні тенденції та розробляти рекомендації для їх впровадження. Це допоможе нам бути на передовій лінії освітніх інновацій.

4. Партнерство і співпраця. Розширення мережі партнерства з іншими освітніми установами, науковими центрами та громадськими організаціями як на національному, так і на міжнародному рівні. Це дозволить нам обмінюватися досвідом та запроваджувати кращі практики в нашу діяльність.

5. Розвиток творчого потенціалу дітей та молоді. Організація та проведення конкурсів, фестивалів, виставок та інших заходів, які сприятимуть виявленню та розвитку талантів наших вихованців. Ми будемо створювати умови для розвитку їхніх здібностей у різних сферах – від мистецтва до науки.

6. Консультаційна підтримка. Надання методичної та консультаційної підтримки педагогам, батькам та учням. Це допоможе всім учасникам освітнього процесу краще розуміти сучасні вимоги та можливості позашкільної освіти.

Наш Центр має амбітну мету – стати платформою для обміну знаннями та досвідом серед педагогів, розробки нових методик і програм, які будуть відповідати сучасним вимогам і запитам суспільства. Ми прагнемо створити умови, в яких кожна дитина зможе розкрити свій потенціал, знайти своє покликання та здобути навички, необхідні для успішного майбутнього.

Наш Науково-методичний центр – це місце, де народжуються нові ідеї, де кожен може знайти підтримку і натхнення для реалізації своїх задумів. Ми віримо, що спільними зусиллями зможемо створити середовище, в якому кожна дитина отримає можливість для гармонійного розвитку та самореалізації.

Дякуємо за вашу підтримку та довіру. Разом ми зможемо досягти великих результатів!».

У відкритті Науково-методичного центру позашкільної освіти взяли участь:

  • колишня випускниця природничого факультету, а нині директорка Решетилівської філії І ступеня Опорного закладу «Решетилівський ліцей імені І. Л. Олійника Решетилівської міської ради» Жанна Рак, яка сказала: «Як випускниця цього факультету, я з гордістю спостерігаю за тим, як наш університет продовжує розвиватися і впроваджувати новітні освітні ініціативи»;

– керівник гуртка декоративно-ужиткового мистецтва «Веселі саморобки» цього закладу Людмила Яременко; її талановитий учень Микита Столбцов, який провів захоплюючий майстер-клас з ліплення дукатів, поділився своїми знаннями на навичками з учасниками, демонструючи техніки роботи з глиною та секрети створення традиційних українських прикрас. Ці унікальні вироби будуть використовуватися для оздоблення костюмів українського народного хору «Калина» імені Григорія Левченка. Учасники мали змогу насолодитися виставкою гончарних виробів вихованця.

Ректорка Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Марина Гриньова та учасники зібрання висловили подяку ЗСУ за можливість працювати і розвивати українську освіту.

Редактор: unt@ukr.net

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео