Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Абітурієнтам з окупованих територій забезпечать спрощені умови вступу

Абітурієнтам з окупованих територій забезпечать спрощені умови вступу
56450 ПЕРЕГЛЯДІВ

На офіційному сайті Міністерства освіти і науки повідомили про початок вступної кампанії для абітурієнтів з окупованих територій України. З 3 червня молодь з Донбасу і Криму може подати документи на вступ у виші на контрольованій частині країни без паспорта, атестата і сертифікату ЗНО.

3 червня розпочали роботу спеціалізовані освітні центри, що називаються «Крим-Україна» і «Донбас-Україна». Ці організації розташовані по всій території країни і мають своєю метою надання жителям непідконтрольних територій допомоги у вступі до вишів. Тим самим жителі окупованих територій здобувають рівні освітні можливості з іншими громадянами.

Звернувшись до центрів, жителі непідконтрольної зони отримують змогу взяти участь у вступному процесі без надання паспорта, сертифіката про складання ЗНО та атестата.

Робота освітніх центрів триватиме до 27 вересня. Практика їхнього функціонування була започаткована у 2016 році. З того часу щороку громадянам надається така можливість. З кожним вступним сезоном кількість молоді, яка скористалася послугами освітніх центрів, зростає: якщо 2016 року через процедуру спрощеного вступу пройшла 1 тисяча абітурієнтів, то минулого року студентами таким чином стали майже вдвічі більше громадян.

Центри для донецьких вступників функціонують на базі 40 вищих навчальних закладів країни, філіали для кримчан відкриті у 35 вишах. На сайті МОН викладена детальна інструкція, як стати учасником програми спрощеного вступу. Оскільки пріоритетним питанням вступу жителів окупованих територій є  гарантія їхньої безпеки, при оформленні наказів про зарахування на навчання їхні прізвища шифрують. За необхідності абітурієнтів забезпечують місцями у гуртожитках, намагаючись створити комфортні умови вступу.

Теги: абітурієнти, окуповані території, вступ, виш, освітні центри, МОН

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення