Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

На Вокзальній площі Дніпра провели частину Всеукраїнської акції в пам‘ять про жертв Голодомору «Запали свічку».

На Вокзальній площі Дніпра провели частину Всеукраїнської акції в пам‘ять про жертв Голодомору «Запали свічку».
56928 ПЕРЕГЛЯДІВ

24 листопада 2018 року по всій Україні проводилася громадська акція «Запали свічку». Кожен охочий міг згадати загиблих українців і запалити свічку на своєму підвіконні або вдома або на вулиці. 
У Дніпрі ввечері на привокзальній площі, де раніше стояв пам’ятник Григорієві Петровському, відбувся мітинг-реквієм, присвячений пам’яті жертв голодоморів в Україні. У заході, організованому громадськими патріотичними об’єднаннями та облрадою, взяли участь десятки дніпрян.


Пам’ятний хрест, присвячений жертвам Голодомору, прикрасили вишитими поминальними рушниками, у руках люди тримали букети з колосків і хліб. На цьому місці, біля вокзалу, у голодні 30-і роки, за даними істориків, від голоду померли сотні селян, що тікали до міста, намагаючись врятуватись.

У пам’ять про загиблих учасники акції запалили лампадки та свічки. Свічками на асфальті виклали символічний хрест. Священики кількох конфесій – УПЦ Київського патріархату, УАПЦ та УГКЦ – відслужили панахиду. Керуючий Дніпровською Єпархією УПЦ КП Владика Симеон виступив із молитвою і нагадав присутнім, як важливо знати і пам‘ятати про наші сумні і трагічні часи української історії. 
Серед почесних гостей заходу були присутні президент Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Олександр Володимирович Петровський і голова Дніпропетровської обласноі ради Гліб Пригунов. Усі разом дніпряни подивилися уривок вистави-реквієм у виконанні артистів Дніпровського державно-академічного театру їм. Т. Шевченка під керівництвом заслуженої артистки України Оксани Іванівни Петровськоі. 


Також присутніх вразив виступ 
95 - річної мешканки Дніпра, Євдокії Волковоі, яка була свідком Голодомору. Вона розповіла про страшні часи життя своїх близьких.

За даними істориків, Дніпропетровська область є однією з тих областей, які найбільше постраждали від Голодомору 1932-33 років. З усієї кількості зареєстрованих смертей в Україні на Дніпропетровщину припадає 70% випадків. І саме у передостанню суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору.

Автор: МБФС

Редактор: unt@ukr.net

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео