Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Верховний Суд підтримав позицію прокуратури Донеччини щодо скасування занадто м’якого вироку вбивці трьох шахтарів у м. Покровську

Верховний Суд підтримав позицію прокуратури Донеччини щодо скасування занадто м’якого вироку вбивці трьох шахтарів у м. Покровську
114075 ПЕРЕГЛЯДІВ
Завдяки принциповій позиції органів прокуратури Донецької області ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного кримінального суду скасовано вирок Донецького апеляційного суду, яким 29-річного чоловіка засуджено за ч.ч. 2, 3 ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене за попередньою змовою групою осіб та поєднане з насильством, небезпечним для життя потерпілого), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) та п.п. 1, 6, 9, 12, 13 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство за обтяжуючих обставин) КК України до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
 
Так, суд апеляційної інстанції погодився з висновками Димитровського міського суду Донецької області, якими визнано доведеним, що 20 лютого 2013 року чоловік разом з 23-річним товаришем, матеріали щодо якого виділені в окреме провадження та який після внесення призначеної судом застави у розмірі 243 тис 600 грн виїхав за межі України та досі перебуває у розшуку, незаконно заволоділи у м. Красноармійську (нині Покровську) автомобілем марки «ВАЗ-21011», на якому 20 травня 2013 року, близько 06:00, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, прибули до автогаражного кооперативу «Південний».
 
З метою незаконного заволодіння автомобілем «Toyota Avensis», вартістю понад 137 тис грн, чоловіки застрелили з пістолетів, обладнаних приборами для безшумної стрільби, його 45-річного власника та ще двох чоловіків віком 24 та 42 роки, які неочікувано прибули до гаража, коли злочинці намагались сховати труп у багажнику - усі вбиті були робітниками ПАТ «Шахтоуправління «Покровське».
 
Затягнувши трупи до приміщення гаражу, зловмисники зникли з місця злочину на вказаних автомобілях. Одного з вбивць затримано через декілька днів, іншого екстрадовано з Російської Федерації, куди він виїхав до родичів одразу після скоєння потрійного вбивства. 
 
Разом з тим, апеляційний суд залишив без задоволення доводи апеляційної скарги прокурора щодо необхідності призначення обвинуваченому остаточного покарання у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна – це у тому числі і стало підставою для подання прокуратурою касаційної скарги, розглянувши яку, колегія суддів Верховного Суду вирок Донецького апеляційного суду скасувала і призначила новий розгляд в суді апеляційної інстанції.
 
 

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення