• Про нас
  • Контакти
  • Увійти/Зареєструватись
  • Укр
    • Укр
    • Рус
    • En

Unt

ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО УНТ
UNT NEWS AGENCY

  • ГОЛОВНА
  • УКРАЇНА
  • РЕГІОНИ
  • СВІТ
  • ВІЙНА
  • ПОЛІТИКА
  • КОРУПЦІЯ
  • КРИМІНАЛ
  • СУСПІЛЬСТВО
  • АНАЛІТИКА
  • ПРОЕКТИ
  1. Головна
  2. Новини
  3. Суспільство
  4. Події
  5. Осінь: хандра, депресія, апатія чи творче пробудження?
Осінь: хандра, депресія, апатія чи творче пробудження?
  • Іванна Мітасова
  • 15 жовтня 2020, 18:40
  • 212997

ВІДКРИТИ ПЕРЕЛІК САЙТІВ ЯКІ ОПУБЛІКУВАЛИ ДАНИЙ МАТЕРІАЛ:

УНТ - Інформаційне Агентство Головне в Україні
УКРАЇНА ІНФОРМ Інформаційне Агентство
Dnipro Inform
Національний комітет по боротьбі з корупцією
Всеукраїнська профспілка юристів
ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОФСПІЛКА ЖУРНАЛІСТІВ
Одеса Інформ Новини України Новости Украины
Тернопіль Інформ Новини України Новости Украины
Запоріжжя Інформ Новини України Новости Украины
Рівне Інформ Новини України Новости Украины
Черкаси Інформ Новини України Новости Украины
Львів Інформ Новини України Новости Украины
Житомир Інформ Новини України Новости Украины
Волинь Інформ Новини України Новости Украины
Полтава Інформ Новини України Новости Украины
Чернігів Інформ Новини України Новости Украины
Херсон Інформ Новини України Новости Украины
Миколаїв Інформ Новини України Новости Украины
Харків Інформ Новини України Новости Украины
PROVEO STAR - ПРОВЕОСТАР — рідке мінеральне добриво для листового живлення рослин
Репродуктивна медицина Київ - НАТІВІТА
Головний портал про відпочинок у Києві
СТУДЕНТИ УКРАЇНИ ВНЗ РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ ВИЩІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ АБІТУРІЄНТИ СТУДЕНТ ВИКЛАДАЧІ СТУДЕНТ УКРАЇНИ
Khmelnitsky Inform.com
agroindustry.info
medicine-ukraine.info
СТУДЕНТ ІНФОРМ ВНЗ ВИЩІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ АБІТУРІЄНТИ СТУДЕНТ ФОРУМИ ВИКЛАДАЧІ ФОРУМ ДЛЯ СТУДЕНТІВ
Новини України. Новини Києва. Новини України та світу. Новини Дніпра. Інформаційне агентство. Останні новини. Верховна рада. Кабінет Міністрів. Презид
ukraine-people.com
Донецьк Інформ Новини України Новости Украины
Ivano-Frankivsk
Sumy Inform
Chernivtsi Inform
Vinnytsia Inform
Ark Inform
Kropyvnytskyi Inform
Lugansk Inform
Kiev Inform
Zakarpattia Inform
МЕДІА ХОЛДИНГ УКРАЇНА
Стоп Корупція
SPORT UKRAINE Новини спорту

Осінь: хандра, депресія, апатія чи творче пробудження?

Осінь. Для когось це пора буяння кольорового листя на гіллях дерев, чудовий час, щоб попити ароматну каву з друзями в парку або ж вдалий момент приміряти яскравий світер. Однак, є й ті, хто вважає осінь депресією. Для цих людей настає період безпричинного почуття смутку, безнадії, гніву, апатії.
Кожна країна по-своєму визначає цей цікавий стан. Англійці- спліном, росіяни- хандрою, а українці називають своє погіршення настрою, стану депресією.
За офіційними даними Всесвітньої організації охорони здоров'я майже кожен п'ятий страждає від апатії, пригнічення, сонливості, емоційного та працездатного зниження. Такий стан відомий кожному за своїми ознаками та й проявляється він виключно в темну, холодну, дощову пору року.
Психологи вважають, що сезонні коливання притаманні людям, які втомилися від роботи, яким набрид офіс та робота за комп'ютером, чутливим, емоційний. В цей час варто з'ясувати:ви втомилися від роботи чи у вас осіння апатія? До речі, депресія, як ознака хвороби, може виникати в результаті втрати близької людини або розлучення. І ви явно можете цей стан сплутати з депресією. Ознаки поганого настрою-набір ваги або навпаки різке схуднення, безсоння або потяг до сну, безвихід, а там і суїцидальні думки. В такому випадку варто звернутися до фахівця, самостійно вийти із цього стану вам не вдасться.
Психологи зазначають, що головною проблемою сезонних коливань є зменшення світлового дня. Вам здається, що постійно темно, не визначає сонячної енергії, вітаміну D, який потрібен для нашого організму. Варто дбати про своє освітлення, частіше виходити на вулицю на свіже повітря та по максимуму отримувати енергію Сонця.
В осінній період фахівці рекомендують більше рухатися, а не засиджуватися вдома, вкутавшись в теплу ковдру. Сидіти і думати про щось сумне призведе до пригнічення. Активна прогулянка, ранкова зарядка, мандри в гори- хороший варіант подолати хандру. Під час руху виділяється гормон"ендорфін "-гормон радості. Аби не піддаватися осінній меланхолії можете відвідати з друзями театри, кінотеатри, просто поспілкуватися в кафе або послухати разом хорошу музику. "Не варто закриватися",-радять психологи.
Кольори також відіграють вагоме значення в сезонних змінах. Яскраві кольори відразу додадуть настрою. Вважають, що найкраще підійде для цього червоний або жовто-гарячий. Варто й не забувати про кольори інтер'єру у вашому приміщенні. Явно темні відтінки не піднімуть вам хорошого емоційного стану. Також ні для кого не секрет, що солодощі допомагають тримати емоційний баланс, не втрачати почуття міри. Вчені Вашингтонського університету з'ясували, що отримання глюкози нашим організмом сприяє кращій роботі мозку.
А ще психологи радять користуватися практикою майндфулнес. Це так звана методика зосередження. Аби не втрачати зв'язок із зовнішнім світом, аби навчитися насолоджуватися тими моментами, які дає нам осінь-варто використати цей прийом. Адже розсіяність часто впливає на результат роботи та водночас настрій. Наразі є організації, які навчають майндфулнес. Зокрема, навчитися цьому прийому можна самостійно. В інтернеті досить таких вебінарів. Цінні прийоми дадуть вам змогу зосередитися на власному диханні, думках або природі.
Тож аби зберегти психологічне та фізичне здоров'я, адаптуватися до сезонних змін, ви можете використовувати вище зазначені методики. Адже осінь-це весела пора. Тільки в цей період ви можете побачити кольорове сяйво листя, насолодитися чистим, свіжим повітрям, прогулянками з рідними та просто побути наодинці з природою. Смуток, холодна пора-це ваш час творчого пробудження.

Автор: Іванна Мітасова

Важливе

    • 27.08.2025

    Бездіяльність Гостомельської військової адміністрації: журналісти звернулися до Президента і КОВА

    • Російське вторгнення в Україну
    • 31.10.2024

    Як правильно охолодити і подати шампанське для вашої вечірки?

    • Російське вторгнення в Україну
    • 28.07.2024

    Судитимуть чотирьох ворожих пропагандистів з Луганщини

    • Російське вторгнення в Україну
    • 28.05.2024

    Повідомлено про підозру псевдозаступнику окупаційної адміністрації Світлодарська

    • Російське вторгнення в Україну
    • 27.05.2024

    Олександр Приймак! Його партнер Володимир Носов має бізнес в Криму і співпрацюють з компаніями Жеваго, Міттала та Круця

Мої відео
Рекомендовані
${ video.source.title }

Відео відсутнє